Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - wygasające kontrakty na BTC i Cryptocurrency World Expo w Warszawie

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Środa może być bardzo ciekawym dniem na rynku kryptowalut. Uczestnicy rynku będą zapewne przyglądać się notowaniom Bitcoina w związku z wygasaniem kontraktów terminowych na giełdzie Cboe. To, i inne istotne wydarzenia zaplanowane na 18 lipca, opisujemy w ramach codziennego Krypto Kalendarza.

 

Bitcoin – wygaśnięcie kontraktów terminowych

Lipcowe kontrakty futures na Bitcoina na giełdzie Cboe wygasną dokładnie 18 lipca o godzinie 21:45 czasu polskiego. Ewentualne ruchy na rynku BTC mogą mieć miejsce w okolicach tej właśnie godziny.

Serie poszczególnych kontraktów futures na Bitcoina, notowanych na Cboe, wygasają w drugim dniu roboczym przed trzecim piątkiem miesiąca. Zazwyczaj będzie to więc druga lub trzecia środa w danym miesiącu. Jeśli w dzień ten obowiązywałoby święto bankowe (giełda byłaby zamknięta), to wygaśnięcie następuje w pierwszy dzień roboczy poprzedzający to święto.W tych dniach teoretycznie może dochodzić do silniejszych wahań na rynku spot. Sytuacje takie występują na innych rynkach bazowych dla kontraktów futures. Część osób dopatruje się podobnych tendencji również na rynku BTC, choć z racji wciąż stosunkowo małego rynku terminowego, a także braku ‘fizycznej dostawy’ instrumentu bazowego przy rozliczaniu kontraktów, nie mogą one mieć dużej skali. Sytuacja ta może zmieniać się wraz ze wzrostem rynku futures dla Bitcoina, bądź też kurczeniem się samego rynku spot. Nadzwyczajne ruchy na rynku spot mogą powodować także sami jego uczestnicy, liczący na to, że wygaśnięcie serii kontraktów będzie miało wpływ na cenę.

Projekt Bitcoin jest znany każdej osobie związanej z rynkiem kryptowalut. BTC jest największą walutą cyfrową pod względem kapitalizacji – obecnie wynosi ona ponad 115 mld dolarów. Bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą na świecie i jedyną, dla której obecnie działa rynek futures (biorąc pod uwagę istotne giełdy instrumentów pochodnych).

 

Vexanium – wejście na nową giełdę

Reklama

Vexanium 18 czerwca ma wejść na giełdę BTC-Alpha. Kryptowaluta VEX nie jest ujęta w serwisie CoinMarketCap, stąd trudno ocenić jak duży rynek dla niej obecnie funkcjonuje. Debiut na BTC-Alpha otworzy jej dostęp do nowego rynku o dziennych obrotach na poziomie kilku milionów dolarów. Giełda ta sklasyfikowana jest na 73. miejscu w rankingu CoinMarketCap. Może się okazać, że debiut ten będzie miał więc przełożenie na sytuację rynkową, choć, jak w każdym takim przypadku, efekt wejścia na nową giełdę (np. wzrost obrotów lub/i ceny) może być krótkotrwały.

Vexanium to projekt tworzący ekosystem marketingowy. Wykorzystuje on technologię blockchain do stworzenia rynku online, na którym sprzedawcy mogą promować swoje produkty i usugi, a także tworzyć kampanie promocyjne, wykorzystujące np. airdrop tokenów VEX.

 

Kryll – wejście na nową giełdę

Kryll, podobnie jak Vexanium, nie jest ujęty w serwisie CoinMarketCap. Kryptowaluta w środę ma zadebiutować na nowej giełdzie. W wiadomości o debiucie nie podano jednak informacji na temat tego jaka to będzie giełda. Wiemy jedynie, że ma być to większy podmiot od giełd aktualnie notujących Kryll. Może więc się okazać, że debiut będzie miał wpływ na sytuację rynkową kryptowaluty.

Kryll to platforma dedykowana dla traderów rynku kryptowalut. Umożliwia proste budowanie automatycznych strategii handlowych. Służy także jako platforma społecznościowa dla kryptowalutowych traderów, oraz rynek dla narzędzi tradingowych.

 

Konferencje i meetupy

  • Blockchain International Media Group Summit w Hong Kongu (18-19 lipca)
  • Cryptocurrency World Expo w Warszawie (Złote Tarasy, 18-19 lipca)
  • NPXS – meetup Pundi X w Stambule
  • World Blockchain Roadshow w Andorze

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama