Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto kalendarz - weekend debiutów giełdowych

|
selectedselectedselected
Krypto kalendarz - weekend debiutów giełdowych | FXMAG INWESTOR
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Publikowany w piątek Krypto Kalendarz skupia się na wydarzeniach, które mogą wpływać na rynek kryptowalut od soboty do poniedziałku. W tym przypadku pokrywa więc okres 14-16 lipca. Wśród najważniejszych wydarzeń mogących mieć wpływ na sytuację rynkową mamy do czynienia głównie z debiutami giełdowymi. Niektóre z nich mogą okazać się istotne, dlatego warto się im przyjrzeć.

 

DeepOnion – wejście na nową giełdę

14 czerwca DeepOnion (ONION) zadebiutuje na nowej giełdzie. Dzienne obroty DeepOnion kszatłtują się aktualnie na poziomie kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Największa giełda, która obecnie notuje tę kryptowalutę do KuCoin. Odpowiada ona za większość dziennych obrotów DeepOnion. RightBTC otworzy przed kryptowalutą większy rynek, co może odbyć się z korzyścią dla sytuacji rynkowej DeepOnion. Dzienne obroty na RightBTC kształtują się na poziomie ponad 50 mln dolarów i są dwa razy większe od obrotów realizowanych na giełdzie KuCoin. Pierwsza z tych giełd jest sklasyfikowana obecnie na 23. pozycji w rankingu CoinMarketCap, podczas gdy druga zajmuje 43. miejsce.

 

Amon – wejście na nową giełdę

Debiut Amon na nowej giełdzie przewidziany jest na 15 czerwca. Amon jest kryptowalutą o dziennych obrotach nieco niższych niż wyżej opisany DeepOnion. Kształtują się one na poziomie ok. 20 tys. dolarów. Kryptowalutę tę notuje mniej podmiotów, a największe obroty generuje w tym przypadku Bancor Network. Jest to giełda sklasyfikowana na 84. miejscu w rankingu CoinMarketCap, z dziennymi obrotami na poziomie kilku milionów dolarów. Coinhub, na którym w niedzielę zadebiutuje Amon jest giełdą z dwukrotnie mniejszymi obrotami, sklasyfikowaną na 106. miejscu. Przełożenie debiutu giełdowego na sytuację rynkową Amon może więc być mniejsze niż w przypadku DeepOnion. Wszystko ostatecznie zależeć będzie od tego jakie zainteresowanie na nowych rynkach zyskają obie kryptowaluty.

Reklama

 

Silent Notary – uruchomienie mainnetu

We wtorek 26 czerwca ma wystartować mainnet Silent Notary (SNTR). To istotny moment dla całego projektu i niewykluczone, że będzie miał wpływ na sytuację rynkową kryptowaluty.

Silent Notary to projekt oparty na platformie służącej do weryfikacji różnego typu wydarzeń.

 

Sumokoin – wejście na nową giełdę

16 czerwca będzie miał miejsce kolejny debiut, a jego bohaterem będzie Sumokoin. Dzienne obroty Sumokoin w ostatnich dniach rosły z kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy dolarów. Wraz ze wzrostem obrotów widoczny był także wyraźny wzrost ceny kryptowaluty – ta podwoiła się w ciągu kilku dni. Teraz szykuje się kolejna okazja to podniesienie, albo przynajmniej utrzymania wysokich obrotów. Będzie to debiut na giełdzie Indodax. Jest to giełda o podobnej wielkości co wspomniany wcześniej Bancor Network, a sklasyfikowana jest na 85. pozycji w rankingu CoinMarketCap. Aktualnie największą giełdą notującą Sumokoin, generującą przy okazji dla tej kryptowaluty największy obrót, jest Cryptopia. Jest to również podmiot z rynkiem zbliżonym wielkościowo do wspomnianych dwóch giełd, a w rankingu zajmuje 80. pozycję.

 

CarTaxi Token – airdrop dywidendowy

Reklama

Twórcy CarTaxi przeznaczają 25% miesięcznych zysków projektu na airdrop dla posiadaczy tokenów CTX. Kolejne 25% przeznaczone jest na skup tokenów z rynku (mając na celu podtrzymanie ceny rynkowej). Bonusowe tokeny z airdropu trafią do osób, które do 15 dnia danego miesiąca mają na swoim portfelu tokeny CTX.

CarTaxi to platforma oparta na blockchainie Ethereum. Oparta jest na aplikacji służącej do zamawiania usług holowania samochodu i jest dostępna w ponad 20 miastach.

 

Konferencje i meetupy

  • Konferencja Digital Currency Coin (13-14 lipca)
  • PLR – Pillar (Un)Conference w Wilnie (15-22 lipca)
  • Global Blockchain Congress (16-17 lipca)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama