Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - airdrop gamingowej kryptowaluty

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

We wtorek sytuacja na rynku kryptowalut nieco się poprawia i inwestorzy mogą zacząć bardziej optymistycznie patrzeć na kolejną część tygodnia. Na środę zaplanowanych jest kilka wydarzeń, na które warto będzie zwrócić uwagę. Opisujemy je w ramach codziennego Krypto Kalendarza.

 

Sytuacja rynkowa

We wtorek na rynku kryptowalut widzimy już nieco więcej optymizmu niż w ostatnich dniach. Rynek zaczął nieznacznie odbijać w nocy z poniedziałku na wtorek, osiągając przed tym najniższą kapitalizację od połowy lipca. Obroty zaczynają powoli rosnąć, ale wciąż są relatywnie bardzo niskie.

W gronie 10 najwększych kryptowalut praktycznie wszystkie waluty cyfrowe odnotowują wzrosty. Wyjątek stanowią jedynie Ripple i IOTA. Pierwsza z tych kryptowalut tanieje o 3,20%, a cena drugiej zniżkuje aż o 9,35%, co jest najgorszym wynikiem w całej pierwszej setce kryptowalut. Spadek ceny kryptowaluty związany jest z informacją dotyczącą Sirin Labs. Firma, która miała zbudować smartphone’a opartego na wykorzystywanym przez IOTA algorytmie Tangle, zdecydowała się jednak wybrać blockchain Ethereum.

W TOP4 tylko co czwarta kryptowaluta notuje dziś spadki. Największe wzrosty notują dziś kryptowaluty ze środka stawiki – Basic Attention Token (+15,99%) i Wanchain (+10,79%). Mocno prezentuje się również Ethereum Classic, dla którego wsparcie dziś uruchamia giełda Coinbase – cena ETC rośnie dziś o 9m86%.

 

Game.com – airdrop

Reklama

Twórcy Game.com (GTC) zaplanowali na 8 sierpnia airdrop tokenów GTC. W ten sposób na rynek ma trafić połowa całej podaży tokenów. Otrzymają je osoby posiadające już tokeny GTC – airdrop odbędzie się w relacji 1:1, co oznacza, że za każdy posiadany token GTC otrzymany 1 dodatkowy token. Airdrop został zapowiedziany już w kwietniu, gdy cena GTC bardzo dynamicznie rosła. Twórcy projektu zapewnili sobie dzięki temu spory zasięg, ale po kilku dniach rynek zawrócił i do dziś obserwujemy trend spadkowy kryptowaluty sklasyfikowanej na 128. miejscu w rankingu CoinMarketCap.

Game.com to projekt związany z branżą gier komputerowych. Celem twórców jest stworzenie globalnej platformy gamingowej, opartej na kryptowalutach i technologii blockchain. Ma ona zapewnić usługi rozrywkowe i stanowić środowisko do tworzenia aplikacji.

 

BitTube – portfel dla systemu iOS

8 sierpnia BitTube ma uruchomić dedykowany portfel na systemy operacyjne iOS.

BitTube to platforma video, pozwalająca twórcom czerpać zyski z udostępnianych materiałów bez konieczności wykorzystywania reklam w trakcie filmów.

 

Hshare – hard fork

Reklama

W środę 8 sierpnia powinien mieć miejsce hard fork łańcucha Hshare. Dokładna data takiego wydarzenia zawsze określana jest z pewnym przybliżeniem, gdyż hard fork następuje na z góry określonym bloku, a czas wydobycia poszczególnych bloków nie jest stały. W przypadku Hshare hard fork ma mieć miejsce na bloku numer 938 888. Nie będzie on związany z powstaniem nowej kryptowaluty, gdyż stanowi jedynie usprawnienie obecnego łańcucha.

Hshare to projekt platformy służącej do wymiany informacji pomiędzy blockchainowymi i nie-blockchainowymi sieciami. Token Hshare stanowi bazę dla finalnej kryptowaluty, którą ma być Hcash – w momencie jej uruchomienia jednostki będą wymieniane w stosunku 1:1. Hshare to jeden z większych projektów kryptowalutowych. Waluta cyfrowa jest sklasyfikowana na 44. miejscu w rankingu CoinMarketCap, z kapitalizacją na poziomie ok. 230 mln dolarów.

 

Mysterium  - VPN dla systemów Windows

Na środę zaplanowany jest rozpoczęcie testu klienta VPN dla systemów Windows. Zapisy do testów możliwe są od piątku 3 sierpnia.

Mysterium to projekt zajmujący się sieciami prywatnymi. Mysterium Network działa jako rynek, na którym jedni użytkownicy mogą sprzedawać niewykorzystany ruch, a inni kupować usługi VPN.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama