Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz - airdrop dla posiadaczy Bitcoina

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Piątkowy Krypto Kalendarz jak zwykle swoim zakresem obejmuje okres od soboty do poniedziałku, a więc w tym przypadku od 11 do 13 serpnia. Uczestnicy rynku kryptowalut będą liczyć na to, że po słabym tygodniu w końcu nastąpi odbicie.

 

Sytuacja rynkowa

Pod koniec tygodnia sytuacja na rynku kryptowalut uspokoiła się po spadkach z początku tygodnia. Bitcoin zyskuje niespełna 1%, a najlepiej w TOP10 radzi sobie Stellar (+5,3%). Mocne spadki kontynuuje za to IOTA, tracąc 6,2%, co jest również najgorszym wynikiem w pierwszej setce największych kryptowalut. W TOP 100 mamy praktycznie po równo kryptowalut tracących i zyskujących, choć tych pierwszych jest minimalnie więcej. Najlepiej radzi sobie kryptowaluta z drugiej połowy stawki – Kin (+9,7%).

 

Utrum – wejście na nową giełdę

Reklama

W sobotę 11 sierpnia Utrum zadebiutuje na giełdzie SistemKoin. Może to być interesujące wydarzenie z perspektywy rynkowej. Wejście małej kryptowaluty na dużą giełdę może skutkować wyraźnie podwyższoną zmiennością w pierwszych dniach od debiutu. Efektem takiego debiutu może być np. dynamiczny, choć nietrwały wzrost ceny kryptowaluty.

O tym jak dużym wydarzeniem dla kryptowaluty będzie debiut na nowej giełdzie najlepiej świadczą same liczby. Aktualnie dzienne obroty Utrum kształtują się na poziomie kilku tysięcy dolarów. Utrum jest mało płynnym aktywem, a jego cena podlega wahaniom w ograniczonym zakresie. Największa notująca go giełda to aktualnie CoinExchange z dziennymi obrotami na poziomie kilkuset tys. dolarów. SistemKoin to giełda dająca kryptowalucie dostęp do rynku o dziennych obrotach przekraczających 20 mln dolarów. Jeśli Utrum przyciągnie zainteresowanie uczestników tego rynku, to debiut może mieć znaczące konsekwencje rynkowe.

Utrum to projekt, którego celem jest rozwiązanie problemu zaufania w środowisku kryptowalut. Rozwiązaniem jest tutaj ekosystem oparty na technologii blockchain, ‘mądrości tłumu’ i sztucznej inteligencji.

 

Cappasity – airdrop

Cappasity od kwietnia prowadzi bonusowy airdrop tokenów CAPP. 12 dnia każdego kolejnego miesiąca posiadaczom tokenów CAPP przydzielane są bonusowe jednostki. W kwietniu bonus wynosił 7%, co oznaczało, że za każde posiadane przez użytkownika 100 tokenów otrzymało się w prezencie 7 dodatkowych tokenów. Każdego kolejnego miesiąca bonus jest o 1 punkt procentowy niższy, co oznacza, że w czerwcu wynosi on 3%. Sierpień jest ostatnim miesiącem kampanii airdropowej.

Cappasity to platforma do przechowywania i dystrybucji cyfrowych modeli 3D. Tokeny CAPP służą do wykupywania licencji na poszczególne projekty przechowywane na platformie.

Reklama

 

Revaloot – hard fork i airdrop dla Crown i Bitcoin

13 sierpnia w wyniku hard forka sieci Crown i Bitcoin ma powstać nowa kryptowaluta Revaloot. Snapshot na potrzeby hard forka odbędzie się na bloku 511346 łańcucha Bitcoin, który powinien zostać wydobyty właśnie w najbliższy poniedziałek, a także bloku numer 272991 łańcucha Crown. Zarówno posiadacze jednostek Crown, jak i jednostek Bitcoin, otrzymają za każdą jednostkę kryptowaluty 1 jednostkę Revaloot. Jest to bardziej opłacalne dla tych pierwszych, gdyż jednostka Crown jest ponad 150 tys. razy tańsza niż jednostka Bitcoina.

Revaloot jako kryptowaluta ma czerpać z projektów, z których dokonano hard forka. W przypadku Bitcoina chodzi jednak głównie o zasięg do dystrybucji, choć przydział jednostek Revaloot proporcjonalnie do posiadanych jednostek Bitcoina akurat tego nie odzwierciedla. Revaloot to kolejny przykład kryptowaluty, która jest hard forkiem 2 sieci, z czego jedną jest wykorzystywany raczej marketingowo Bitcoin. Najbardziej znanym przykładem takiego hard forka jest Bitcoin Private, który połączył łańcuch Bitcoina i ZClassic.

 

EBCoin – airdrop

20 traderów, którzy od 13 lipca do 13 sierpnia wykonali największy obrót jednostkami EBCoin na giełdzie Coinbene otrzymają 50 tys. jednostek EBC. 8 najlepszych oprócz tego weźmie udział w programie VIP, na który składają się m.in. 2 noce w 5-gwiazdkowym hotelu.

Reklama

 

Konferencje i meetupy

World Blockchain Roadshow w Brukseli (12 czerwca)

NCC – sesja AMA z NeuroChain (13 czerwca)

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama