Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ile zapłacimy za jednego Bitcoina i Ethereum pod koniec 2024? Znani eksperci pokazują liczby

|
selectedselectedselected

Jakie będą ceny najważniejszych kryptowalut na koniec tego roku? Tokeny mogą osiągnąć nowe szczyty! Dwaj eksperci z rynku krypto stawiają ciekawe prognozy.

Ile zapłacimy za jednego Bitcoina i Ethereum pod koniec 2024? Znani eksperci pokazują liczby
Opracowanie własne
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ostatnio kurs Bitcoina (BTC) zachowuje się zaskakująco stabilnie… Po ogromnym wzroście zapoczątkowanym w październiku 2023 roku - kiedy to cena wzrosła z poziomu 26 tysięcy dolarów do blisko 70000 USD - kurs wpadł w szeroką konsolidację. Od marca 2024 utrzymuje się w kanale między 60 a 70 tysięcy. 

 

Wykres. Kurs Bitcoina BTC

ile zaplacimy za jednego bitcoina i ethereum pod koniec 2024 znani eksperci pokazuja liczby grafika numer 1ile zaplacimy za jednego bitcoina i ethereum pod koniec 2024 znani eksperci pokazuja liczby grafika numer 1

Źródło: Stooq

 

Po ile będzie Bitcoin?

Reklama

Eryk Szmyd z XTB wskazuje na powakacyjne wzrosty notowań głównej kryptowaluty. 

Po sezonowo słabym okresie letnim, w trakcie którego Bitcoin może konsolidować w przedziale 55 tys. - 67 tys. USD, od września kryptowaluta ma szansę wrócić do wzrostów w trakcie jesieni, która statystycznie jest dla niego najlepszym okresem. 

 

Szmyd zapytany o główne czynniki, które w najbliższym czasie będą wspierać cenę BTC, zwrócił uwagę na:

  • rosnącą rolę funduszy ETF,
  • prawdopodobny, stopniowy spadek rentowności obligacji skarbowych, mogący powodować znaczne alokacje kapitału w stronę ryzykownych aktywów, ‘hedgujących’ spadek siły dolara.

 

Sprawdź także: Ethereum vs. Bitcoin: walka o wyższą stopę zwrotu! Czy kryptowaluty pójdą jeszcze w górę?

 

Co z krypto w drugiej połowie 2024?

Maciej Jankowski, Marketing Manager Bitget kierunkuje na kilka najistotniejszych czynników:

  • Luzowanie ilościowe i  wzrost płynności w USA - spodziewamy się 1-2 obniżek stóp procentowych do końca tego roku i FED może to zrobić już na początku września co zwiększy płynność na rynku doprowadzając do potencjalnego spadku indeksu dolara amerykańskiego. Powinno to spowodować napływ kapitału do ryzykownych inwestycji i znaczne wzrosty na rynku kryptowalut - mówił FXMAG Jankowski.
     
  • Wybory prezydenckie w USA - obecnie około 20% Amerykanów posiada kryptowaluty a ten rok jest rokiem wyborczym i obie partie sygnalizują wsparcie dla adopcji kryptowalut aby zdobyć dodatkowe głosy. Jeśli podczas debat prezydenckich kandydaci ogłoszą konkretne propozycje dotyczące kryptowalut to będzie to długoterminowo odebrane jako bardzo pozytywna informacja dla rynku.

    "Zwykle lata wyborcze w USA były bardzo pozytywne dla indeksu S&P500" - przypomina analityk.

    Do tego ostatni wzrost szans na wybór Trumpa na kolejną kadencję, który jest odbierany jako zwolennik kryptowalut i przyjmuje darowizny w BTC, również może bardzo poprawić sentyment na rynku kryptowalut.
     
  • Spot ETF na ETH: oczekujemy że potencjalne zatwierdzenie na początku lipca spot ETF na Ethereum przyciągnie znaczny kapitał instytucjonalny na rynek kryptowalut. Zwiększony popyt na ETH za pośrednictwem funduszy ETF może prowadzić do znacznego zmniejszenia podaży i wzrostu ceny Ethereum - wtóruje Jankowski.


Sprawdź także: Czy warto teraz kupić krypto? Zaskakujące prognozy dla Solana, Ripple, Ethereum i Bitcoin

Reklama

 

Czy Ethereum przebije Bitcoina?

BTC vs ETH - prognozy Bitget

Od momentu zatwierdzenia Bitcoin ETF do początku czerwca, zarządzane przez fundusze aktywa (AUM) ustabilizowały się na poziomie ok. 60 mld USD. Analitycy Bitget prognozują że długoterminowa wartość rynkowa Ethereum ETF może wynosić około 20% AUM Bitcoin ETF, czyli około 12 miliardów dolarów. Obecnie łączna kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi ok. 2,25 mld USD, a udziały w rynku BTC i ETH to odpowiednio 53,3% i 18,0%.

"Oczekujemy, że całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut będzie wahać się między 2,5-3,5 mld USD. Udział w rynku BTC może spaść poniżej 50%, podczas gdy dla ETH może osiągnąć 25%" - prognozują eksperci z bitget

 

Czy Ethereum przebije Bitcoina? Solana zgłasza akces

Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania obecnej hossy, jesień może przynieść spadek dominacji BTC i zrobić więcej miejsca dla Ethereum i pozostałych altcoinów, które przez wiele miesięcy notowały słabsze wyniki. Ciekawy będzie między innymi przypadek Solany, gdzie po ostatnim złożeniu dokumentów w SEC przez VanEck wciąż istnieje szansa na nowe wnioski ETF i związane z nimi reakcje cenowe. Napływy do funduszy ETF na Bitcoina i Ethereum mogą wzrosnąć wobec rosnących szans na obniżki stóp Fed, jeśli gospodarka amerykańska utrzyma siłę, utrzymując ‘obawy recesyjne’ w ryzach - ocenia Eryk Szmyd. 

 

Sprawdź także: W co lepiej teraz inwestować: Bitcoin czy Ethereum? Kiedy pęknie bariera 100 tysięcy za jednego BTC? 

Reklama

 

Ile będzie kosztował Bitcoin w 2024? Po ile będzie Ethereum?

W takiej sytuacji do końca tego roku Bitcoin ma szansę dotrzeć do poziomu 100 000 USD a ETH wzrosnąć do 5000-8000 USD. Wzrost ceny ETH z pewnością przyczyniłby się też do spadku dominacji BTC i wzrostu cen altcoinów. W zeszłym tygodniu fundusze VanEck i 21Shares złożył też wnioski o ETF na Solane co  w razie zatwierdzenia może dodatkowo przyspieszyć nadejście alt season. W perspektywie kolejnych miesięcy tokeny z trendu sztucznej inteligencji, ekosystemu Ethereum, Solany i TON mogą osiągnąć nowe szczyty. Warto zwrócić też uwagę na dynamiczne zmiany cen popularnych memecoinów oraz nowych tokenów nawiązujących do wyborów w USA. - dodaje Maciej Jankowski, Marketing Manager Bitget.

 

W scenariuszu kontynuacji hossy cena Bitcoina jesienią może wzrosnąć w okolice 80 tys. - 90 tys. USD - ocenia Eryk Szmyd, analityk największego polskiego brokera. 

 

Reklama

Sprawdź także: Kurs Bitcoin – prognozy dla kryptowaluty. Co dalej z notowaniami BTC po halvingu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama