Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co mają ze sobą wspólnego kryptowaluty, rynek nieruchomości i NFL?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Pamiętacie nieruchomości, które wystawione były na sprzedaż za Bitcoiny? Rosyjskie i arabskie posiadłości, a nawet działkę pod Toruniem. Właściciele nie wahali się, by w transakcji użyć technologii blockchain. Naprzeciw nowym technologiom i kryptowalutom wychodzi Chris Murphy kojarzony oczywiście z Facebookiem. Nieruchomość w Green Bay została wystawiona za 1 mln dolarów wartych w wybranej kryptowalucie.

 

Zawyżona wartość?

To jedyna w swoim rodzaju oferta z amerykańskiego rynku nieruchomości. Według globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się obrotem nieruchomościami – Propy, jest to pierwsza oferta w USA, gdzie właściciel w transakcji sprzedaży chce wykorzystać technologię blokchain. Dom został wystawiony za 1 mln dolarów. Według innych agentów, nieruchomość nie jest warta więcej niż 256 tys. dolarów, mimo swojej lokalizacji. Jeszcze w 2016 roku dom wyceniany był na 264 tys. dolarów. Mimo wszystko, Chris Murphy pragnie sprzedać dom za Bitcoiny lub inną kryptowalutę, której wartość będzie odpowiadała 1 mln dolarów. Dyrektor wykonawcza z Propy tłumaczy, dlaczego Murphy chce dokonać transakcji z wykorzystaniem technologii blockchain:

Jest entuzjastą kryptowalut, chce użyć środków, by wesprzeć inicjatywę Bitcoina”.

 

Gratka dla fanów futbolu

Znamy już cenę nieruchomości. Co więc wpływa na jej wysokość? Przede wszystkim lokalizacja. Dom znajduje się w Green Bay, niedaleko stadionu należącego do drużyny futbolu amerykańskiego Green Bay Packers. Drużyna należy do NFL. Dom praktycznie znajduje się przy parkingu przy stadionie zespołu. Nieruchomość nie budzi podziwu swoim metrażem, ale szczególnie może cieszyć fanów futbolu amerykańskiego. Obecny właściciel Chris Murphy wychowywał się w Green Bay i od zawsze był fanem drużyny futbolowej z rodzinnego miasta. W domu, który wystawił na sprzedaż za krytpowalutę, gościł do tej pory przyjaciół i rodzinę. Nieruchomość ma więc również wartość sentymentalną. Zakup nieruchomości w Green Bay może spotkać się zainteresowaniem zarówno fanów futbolu jak i entuzjastów technologii blockchain. Co więcej, Alex Voloshyn z Propy tłumaczy dlaczego nieruchomości i technologia blockchain mogą iść ze sobą w parze:

Reklama

Mamy wielu kryto milionerów i miliarderów, szukają oni możliwości dywersyfikacji. Nieruchomości są jednym z najlepszych sposobów żeby zdywersyfikować swój portfel”.

 

Dom za Ethereum

Rzeczona agencja Propy, która zajmuje się sprzedażą domu z Green Bay doprowadziła do sfinalizowania transakcji na Ukrainie. Była to pierwsza w pełni zrealizowana transakcja zakupu apartamentowca w Kijowie wyłącznie z wykorzystaniem Ethereum. Michael Arrington stał się nabywcą apartamentu nad Dnieprem, płacąc 60 tys. dolarów w Ethereum. Przed młodym przedsiębiorstwem nieruchomości – Propy kolejne wyzwanie. Zlokalizowany w San Francisco nowatorski start-up już po raz kolejny podejmuje się uczestnictwa w transakcji z wykorzystaniem kryptowalut. Sprzedaż aparatmentu na Ukrainie, była krokiem milowym, w którym łączy się inwestycje w nieruchomości z rynkiem kryptowalut.

To całkiem ciekawe połączenie, zważywszy na kontrast między rynkiem nieruchomości, który uważa się za jeden z najbardziej pewnych i generujących stałe zyski a rynkiem kryptowalut, który ma tyle samo zwolenników ilu krytyków. Być może rok 2018 dowiedzie, czy to połączenie ma przyszłość.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Estera Włodarczyk

Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.


Reklama
Reklama