Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bańka spekulacyjna to akcje spółek, pożyczki czy kryptowaluty – co sądzą uczestnicy konferencji CAIS?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

25 lutego portal Cointelegraph poinformował o wynikach ankiety przeprowadzonej wśród inwestorów w ramach konferencji Cayman Alternative Investment Summit (CAIS). Jakie aktywa są uważane przez nich za bańkę spekulacyjną? Co sądzą oni o kryptowalutach i technologii blockchain?

 

Cayman Alternative Investment Summit (CAIS) organizuje coroczne konferencje dotyczące inwestycji alternatywnych w egzotycznej scenerii Kajmanów. W tym roku w dniach od 6 do 9 lutego odbyła się już szósta tego rodzaju konferencja. Uczestniczyli w niej zarówno inwestorzy, jak i zarządzający inwestycjami. W czasie konferencji przeprowadzono wśród 100 uczestników ankietę.

 

Co według badanych można uznać za bańkę?

Wyniki badania ujawniły, że 45% badanych uważa waluty cyfrowe za klasę aktywów, która obecnie najbardziej przedstawia sobą bańkę spekulacyjną. 20% uczestników ankiety natomiast uważa, że bańką najbardziej można określić akcje amerykańskich spółek. 19% badanych sądzi, że bańkę stanowi przelewarowany rynek pożyczkowy, a 16%, że pojęcie to najbardziej pasuje do prywatnych kredytów.

 

Co będzie miało największy wpływ na rynek?

Inna kwestia poruszona w badaniu dotyczyła zmian technologicznych, które mogą wywrzeć największy wpływ na rynek. 45% uczestników badania wskazało automatyzację i uczenie maszynowe, a 38% uważa, że technologia blockchain będzie miała największy globalny wpływ.

Reklama

 

Wyniki ankiety nie takie złe dla kryptowalut?

Wynik badania można różnie interpretować. Nie jest nowością, że wiele osób uważa kryptowaluty za bańkę spekulacyjną. Pocieszenie dla miłośników kryptowalut może stanowić jednak fakt, że spośród uczestników tego badania, sądzi tak nieco mniej niż połowa ankietowanych osób. Osoby zainteresowane inwestycjami alternatywnymi z reguły preferują inne aktywa niż kryptowaluty, więc wyniki przeprowadzonej ankiety mogą napawać pewną nutką optymizmu. Wprawdzie większość ankietowanych uważa inne czynniki wpływające na rozwój rynku za bardziej przyszłościowe, jednak niemała część z nich dostrzega potencjał tkwiący w technologii blockchain.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Tatiana Pasich

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.


Reklama
Reklama