Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

VII Kongres Rady Podatkowej Lewiatana o ViDA, KSeF i globalnej reformie CIT

|
selectedselectedselected
VII Kongres Rady Podatkowej Lewiatana o ViDA, KSeF i globalnej reformie CIT | FXMAG INWESTOR
materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zapraszamy do udziału w inspirujących dyskusjach VII Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zdobyć i uporządkować wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Panele i debaty odbędą się w dniach 29-31 maja 2023 r.

Tradycyjnie będzie to trzydniowe wydarzenie poświęcone najważniejszym zagadnieniom prawa podatkowego. Pierwszy dzień to ogólnopolska konferencja podatkowa w Warszawie, kolejne dni to szkolenia i warsztaty w formule online dla przedsiębiorców, księgowych i doradców podatkowych.

Prawo podatkowe w Polsce podlega ciągłym zmianom. Każdego roku wprowadzane są nowe obowiązki, sankcje, ograniczania, podatki i parapodatki. Konfederacja Lewiatan opisała je w raporcie „28 podatków, danin i opłat wprowadzonych w ostatnich latach”. Od wielu lat przedsiębiorcy postulują, aby uprościć system podatkowy, jednak wciąż nie ma gotowości politycznej, aby wspólnie z zainteresowanymi środowiskami przygotować propozycje korekty najbardziej wadliwych przepisów.

Opracowanie rekomendacji zmian w systemie podatkowym wymaga współpracy przedsiębiorców, doradców podatkowych, przedstawicieli świata nauki i Ministerstwa FinansówKongres Rady Podatkowej to platforma poświęcona takiej współpracy. To także warsztaty poświęcone najważniejszym zagadnieniom podatkowym.

 

Tematy VII Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan

Przed nami kolejne rewolucyjne zmiany takie jak wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur, globalna reforma opodatkowania osób prawnych oraz dostosowanie regulacji w zakresie podatku VAT do postępującej cyfryzacji gospodarki - Vat in Digital Age.

  • Pakiet zmian ViDA jest efektem prac organów UE w ramach tzw. inicjatywy VAT in Digital Age. Obecne działania mają na celu przede wszystkim modernizację i dostosowanie obowiązków sprawozdawczych w zakresie podatku VAT do nowych wyzwań rynkowych oraz dalsze wprowadzanie mechanizmów uszczelniających rozliczenia VAT (przeciwdziałanie tzw. luce VAT).
  • Fundacja rodzinna wiąże się z aspektami podatkowymi - zwolnieniami podmiotowymi w CIT, w tym wniesieniem aktywów do fundacji rodzinnej oraz prowadzeniem działalności w zakresie przewidzianym w ustawie.
  • Krajowy System e-faktur będzie miał ogromny wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Przedsiębiorcy powinni przygotować się do jego wdrożenia. Obowiązek objęcia KSeF uzależniony jest od stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej przez podmiot, co może okazać się kwestią sporną.
  • Zmiany w podatku CIT w kontekście planowanej globalnej reformy opodatkowania osób prawnych – dyskusja na temat podatku u źródła, badanie statusu beneficjenta rzeczywistego i kwestii warunków dla stosowania zwolnienia.
Reklama

 

Rejestracja na VII Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan

Konferencja rozpocznie się 29 maja 2023 r. o godz. 9:00 w centrum konferencyjnym Centralny Dom Technologii, ul. Krucza 50 w Warszawie. Kolejne dwa dni to warsztaty podatkowe z udziałem ekspertów online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracji można dokonać tutaj http://ikongr.es/c/zmoDygpA.

Więcej informacji tutaj https://lewiatan.org/kongres-podatkowy/.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan

Jesteśmy wpływową polską organizacją biznesową. Dzięki naszym działaniom firmy wpływają na kształt prawa, prowadzą dialog z administracją i otrzymują narzędzia do rozwoju swojego biznesu. Reprezentujemy naszych członków w Polsce i Unii Europejskiej. Mamy stałe przedstawicielstwo w Brukseli i jako jedyna organizacja z Polski należymy do BusinessEurope – największej europejskiej organizacji biznesu. Jesteśmy członkiem międzynarodowej organizacji Business at OECD. Skupiamy ponad 4100 firm, zatrudniających ponad milion pracowników.


Reklama
Reklama