Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

To może być koniec freak fightów w Polsce. RPO chce ukrócić wielomilionowy biznes FAME MMA

|
selectedselectedselected

Organizacja gal freak fight to wyjątkowo dochodowy biznes. Według danych opublikowanych przez FAME MMA, w 2023 roku przyniosła ona ponad 30 milionów złotych przychodu! Jednak opinia RPO może znacząco ograniczyć to lukratywne źródło dochodów.

To może być koniec freak fightów w Polsce. RPO chce ukrócić wielomilionowy biznes FAME MMA
AFP/EAST NEWS
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jakie wyniki finansowe FAME MMA?
  • Czy to koniec gal freakowych?

 

Wyniki finansowe FAME MMA

Z rachunku zysków i strat opublikowanego przez FAME MMA wynika, że w 2023 roku osiągnęli oni przychody w wysokości 30,9 miliona złotych. Jednak należy zauważyć, że koszty były prawie równie wysokie, co przyniosło spółce zysk netto wynoszący 461 tysięcy złotych. Dla porównania, w poprzednich latach organizacja osiągnęła przychody w wysokości 12 624 570 zł w 2022 roku oraz 22 320 631 zł w 2021 roku. W tym samym okresie zysk wyniósł kolejno 1,55 miliona złotych i 1,56 miliona złotych.

Wynik finansowy organizacji FAME MMA w 2023 roku 

to moze byc koniec freak fightow w polsce rpo chce ukrocic wielomilionowy biznes fame mma grafika numer 1to moze byc koniec freak fightow w polsce rpo chce ukrocic wielomilionowy biznes fame mma grafika numer 1

Źródło: mma.pl.

 

Reklama

Freak-fighty przyciągają rozmaitych celebrytów, co stanowi kluczowy element popularności tego rodzaju rozrywki. Udział influencerów i youtuberów w tych walkach generuje dla organizacji, takich jak FAME MMA, znaczące przychody z PPV oraz reklam. Obecnie FAME MMA jest na finiszu przygotowań do swojej kolejnej gali – FAME 22: Ultimate, która odbędzie się 31 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie. Wezmą w niej udział m.in. Tomasz Adamek, Krzysztof “Diablo” Włodarczyk czy też Kamil “Szczurek” Łaszczyk.

 

Zobacz: Źle się dzieje w niemieckiej gospodarce. Nie chcą już zakładać własnych firm, płace spadają

 

Co dalej z FAME MMA? 

21 sierpnia opublikowano Rządowy Biuletyn Informacji Publicznej, w którym poinformowano o decyzji Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie rosnącej liczby skarg dotyczących organizacji gali FAME MMA 22 na Stadionie Narodowym. Działania te zostały podjęte w dużej mierze na podstawie obszernego wniosku złożonego przez aktywistkę Maję Staśko. - Z materiałów przedstawionych RPO wynika, że podczas tzw. gal freak fightowych i towarzyszących im wydarzeń - w tym materiałów zamieszczanych w social mediach - może dochodzić do przemocy fizycznej, słownej i psychicznej, dręczenia ludzi, pochwalania i nawoływania do popełniania przestępstw oraz prezentowania treści pornograficznych. - czytamy w raporcie.

W liście podkreślono, że tego rodzaju wydarzenia promują zachowania patologiczne. - Nierzadko uczestnicy konferencji, które są streamowane w serwisach społecznościowych, przedstawiają poglądy dyskryminujące, a wręcz wyrażające daleko idącą pogardę wobec całych grup społecznych (homofobiczne, seksistowskie, rasistowskie, ksenofobiczne). Imprezy takie nie mają charakteru typowo sportowego. - napisano. 

Reklama

Według Rzecznika, tego typu zachowania uczestników konferencji i gal „freak fightowych” mogą być sprzeczne z wartościami społecznymi. Dodatkowo, mogą one promować niemoralne i niezgodne z prawem postawy wśród odbiorców. - Szczególnie niepokojące jest to, że dostęp do tych materiałów mają dzieci, w szczególności na Galę Fame MMA – odbywającą się na Stadionie Narodowym – wstęp mają osoby, które ukończyły 12. rok życia, jeśli będą pod opieką osoby dorosłej. - zaznaczono. 

Czy to koniec freak fightów w dotychczasowej formie? Sprawa trafi teraz do trzech różnych instytucji, które mają dokładnie zbadać to niebezpieczne zjawisko. - Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk występuje w tej sprawie do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Dyrektora Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej i Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - zakończono.

W odpowiedzi FAME MMA poinformowało, że wysłali oficjalny list do Rzecznika Praw Obywatelskich, prof. dr hab. Marcina Wiącka, jednocześnie zapraszając go na nadchodzącą galę na PGE Narodowym. Organizacja chce pokazać, jak takie wydarzenia wyglądają na żywo i wyjaśnić całą sytuację. Będąc odpowiedzialnym organizatorem wydarzeń sportowo-rozrywkowych, wraz z podnoszeniem jakości oferowanych gal głęboko weszliśmy także w regulację akceptowalnych zachowań osób związanych z naszą federacją. Oczywiście nie do końca jesteśmy w stanie wpłynąć na to, jak w życiu prywatnym czy w codziennej działalności internetowej zachowują się osoby prywatne, jakimi są poszczególni zawodnicy, jeśli jednak ich działalność jest związana z galami FAME, to podlega ona określonym rygorom. Jako jedyna federacja freak fight wyeliminowaliśmy z naszych programów żargon więzienny oraz mowę nienawiści. Zawodnicy, którzy nie stosują się do naszych zasad, podlegają karom finansowym oraz dyscyplinarnym. Jako jedyna federacja w Polsce zapewniamy naszym zawodnikom darmową opiekę psychologiczną i popularyzujemy profilaktykę zdrowia psychicznego. - napisano w liście.

 

Zobacz: Wtajemniczony kupuje akcje Dino Polska. "Zarządy często mylą się w ocenie swojego biznesu"

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Mateusz Myśliwiec

Mateusz Myśliwiec

Redaktor portalu FXMAG. Makler papierów wartościowych (nr licencji 3657), Makler Rynków Finansowych (nr licencji 266). Inwestor indywidualny zafascynowany rynkami finansowymi. Zwolennik ekonomii behawioralnej.


Ładowanie komentarzy...

Reklama
Reklama