Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Polscy dostawcy biją rekordy! - Od dostawcy rowerowego do IRONMANA

|
selectedselectedselected

Czy praca rowerowego dostawcy może pomóc w ukończeniu największego na świecie triathlonu IRONMAN? Odpowiedź jest twierdząca – to doskonałe rozwiązanie dla przyszłych uczestników tego wymagającego wydarzenia sportowego, którzy planują trening kolarski i szukają dodatkowego źródła dochodu. Polacy biją na tym polu rekordy – w ciągu roku jeden dostawca pokonał na rowerze ponad jedną czwartą obwodu Ziemi.

Od dostawcy rowerowego do IRONMANA
źródło własne
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zdecydowana większość Polaków, bo aż 82 proc. deklaruje, że potrafi jeździć na rowerze, a 69 proc. posiada własne dwa kółka. Na tle innych krajów, Polacy znacznie wyróżniają w podejściu do jednośladów – aż 61 proc. postrzega jazdę na rowerze jako sport (a nie codzienny środek transportu), podczas gdy średnia światowa wynosi w tym przypadku zaledwie 28 proc.[1]. Miłośników jazdy na rowerze jest więc w naszym kraju wielu, a część z nich każdego roku przystępuje do rywalizacji aby sprawdzić swoje umiejętności sportowe.

Jednym z największych wyzwań dla sportowców jest IRONMAN. To jedno z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych na świecie, które składa się z trzech etapów: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu. W czerwcu areną zmagań zawodników była Warszawa, w pierwszy weekend sierpnia triathloniści tradycyjnie opanują Gdynię, a zakończenie sezonu nastąpi ponownie w Poznaniu na przełomie sierpnia i września. Podczas startu uczestnicy muszą wykazać się nie tylko doskonałą kondycją fizyczną, ale także wytrzymałością psychiczną i determinacją. Przygotowania do takich zawodów są niezwykle wymagające i czasochłonne.

 

Kurier rowerowy – codzienny trening i okazja na zarobek?

Praca w roli rowerowego dostawcy to świetna okazja do treningu kondycyjnego i zdobycia praktycznego doświadczenia w radzeniu sobie z różnymi warunkami pogodowymi, a także terenowymi. Taka regularna aktywność pomaga w budowaniu mięśni nóg, poprawia wydolność sercowo-naczyniową oraz ogólną kondycję fizyczną – wszystko co jest kluczowe podczas udziału w triathlonie. Inną zaletą są elastyczne godziny pracy, co pozwala na dostosowanie harmonogramu treningów do własnych potrzeb. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają dodatkowego źródła dochodu i chcą połączyć treningi z innymi obowiązkami lub nauką.

Według danych platformy logistycznej Stuart, kurierzy pracujący powyżej 6 godzin dziennie przejeżdżają na rowerze średnio ok. 83 km, ale niektórzy pokonują znacznie dłuższe dystanse. Rekordowa odległość przebyta przez jednego dostawcę rowerem wyniosła aż 10 357 km w skali roku, czyli ponad ¼ długości równika. Co ciekawe, po zsumowaniu dziennych tras wszystkich kurierów Stuart okazało się, że w marcu tego roku pokonali oni rekordowe 98 827 km.

Reklama

Do rozpoczęcia tej pracy zachęciła mnie możliwość wykonywania tego, co sprawia mi przyjemność, czyli jazdy na rowerze. Doceniam swobodę - sami ustalamy, kiedy i ile pracujemy. Przedziały czasowe są zróżnicowane, a zazwyczaj wynoszą 4 godziny. Wszystko odbywa się online lub za pomocą aplikacji, więc wystarczy kliknąć, aby zapisać się na tzw. slot – mówi Michał Laskowski, kurier rowerowy pracujący dla platformy Stuart.

Praca dostawcy rowerowego może być strzałem w dziesiątkę dla wszystkich, którzy planują uczestnictwo w zawodach IRONMAN lub innych wymagających wydarzeniach sportowych. Łączy ona korzyści finansowe z możliwością regularnego treningu i poprawy kondycji fizycznej. To idealne rozwiązanie dla każdego ambitnego sportowca szukającego elastycznej formy zatrudnienia i dodatkowego źródła dochodu. Jak zacząć? To bardzo proste. Wystarczy przygotować rower, smartfon oraz dowód osobisty. Kurier rejestruje się na platformie i już nawet następnego dnia może realizować dostawy.

Mamy świadomość tego, ile zalet niesie ze sobą korzystanie z rowerów tradycyjnych i elektrycznych, zarówno dla naszych kurierów, jak i dla rozwoju segmentu bezemisyjnej logistyki. Obecnie ponad 60 proc. floty Stuart to pojazdy przyjazne środowisku. Systematycznie poszerzamy ją o nowe, ekologiczne środki transportu – mówi Agnieszka Majewska, General Manager w Stuart.

 

  1. Ipsos, Kolarstwo na świecie, 2022. ↑

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Reklama
Reklama