Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

„Czwarta fala" wirusa. Czy skutki ekonomiczne są coraz mniejsze?

|
selectedselectedselected
„Czwarta fala" wirusa. Czy skutki ekonomiczne są coraz mniejsze? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Mniejsze ryzyko. Trwa globalna „czwarta fala" zakażeń (patrz wykres), podczas gdy zbliżamy się do zimy na półkuli północnej. Spowoduje to spowolnienie, ale nie wykolei trwającego ponownego przyspieszenia gospodarczego i zredukuje „ponowne otwieranie" tematów giełdowych, od podróży po turystykę. Gospodarki i konsumenci są coraz bardziej odporni na każdą nową falę. Oczekiwania są już niskie w przypadku wielu ponownie otwieranych segmentów. Obszary „zero tolerancji", takie jak Chiny, mogą ucierpieć najbardziej.

 

Wzrost liczby przypadków

Globalne przypadki nowych zakażeń wynoszą ponad 500 000 dziennie, czyli o jedną trzecią więcej niż w najlepszym momencie listopada. Wynika to z gwałtownego wzrostu w Europie, co prowadzi do nowych restrykcji, a sytuacja może się jeszcze pogorszyć wraz z postępem zimy. Oksfordzki „Indeks rygorystyczności", który mierzy stopień ograniczeń gospodarczych, różni się znacznie w zależności od kraju. W Chinach wynosi ponad 70, w Niemczech 55, a USA jest stosunkowo niski - 45, co odzwierciedla bardzo różne podejścia do polityki. Jednak wszystkie pozostają znacznie powyżej zerowego poziomu sprzed pandemii, co wskazuje na wciąż znaczący wpływ wirusa na gospodarki.

 

Skutki

Reklama

Każda kolejna fala ma coraz mniejsze skutki ekonomiczne. Zachowania konsumentów uległy zmianie. 53 proc. światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki. Liczba zatwierdzonych szczepionek i terapii stale rośnie. Śmiertelność spadła do 1,3 proc. przypadków - to ułamek poziomu przed szczepieniem przy wcześniejszych falach. Najnowszy europejski perspektywiczny wskaźnik PMI odbił się od najniższego poziomu od sześciu miesięcy do ekspansywnego poziomu 56, pokazując tę odporność w praktyce.

 

„Czwarta fala„Czwarta fala

Wszystkie dane, liczby i wykresy są ważne na dzień 23.11.2021.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


eToro null

eToro

eToro zostało założone w 2007 roku w celu globalnego otwarcia rynków inwestycyjnych, aby każdy mógł handlować i inwestować w prosty oraz przejrzysty sposób. Platforma eToro umożliwia ludziom inwestowanie w wybrane przez nich aktywa, od akcji i towarów po kryptowaluty. Jesteśmy globalną społecznością ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dzielą się swoimi strategiami inwestycyjnymi, ponieważ platforma daje możliwość kopiowania działań tych użytkowników, którzy odnieśli największy sukces. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze użytkownicy mogą z łatwością kupować, przechowywać i sprzedawać aktywa, monitorować swój portfel w czasie rzeczywistym oraz dokonywać transakcji w dowolnym momencie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eToro to platforma inwestycyjna obejmująca wiele aktywów. Wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Reklama
Reklama