Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

BEST IT Extended Hackathon 2022 już za nami! Studenci i miłośnicy nowoczesnych technologii po 24h maratonie. Zobacz wyniki BITEhack

|
selectedselectedselected
BEST IT Extended Hackathon 2022 już za nami! Studenci i miłośnicy nowoczesnych technologii po 24h maratonie. Zobacz wyniki BITEhack | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W dniach 15-16 stycznia 2022 roku odbył się BITEhack – ogólnopolski hackathon programistyczno-robotyczny. BITEhack, czyli BEST IT Extended Hackathon to wydarzenie przyciągające uwagę studentów i miłośników dziedzin takich jak informatyka, automatyka, robotyka, czy elektronika. W tegorocznej, czwartej już edycji, dzięki wprowadzeniu nowej kategorii, Artificial Intelligence, wykazać mogli się również studenci pasjonujący się zagadnieniami związanymi ze sztuczną inteligencją, czy uczeniem maszynowym. Wydarzenie odbyło się w samym sercu Miasteczka Studenckiego AGH – w Klubie Studio.

 

Uczestnicy Tegorocznej edycji dostali za zadanie zmierzyć się z problemem oszczędzania (kategoria Klasyczna), wykorzystaniem i przetwarzaniem dźwięków (kategoria Robotyczna) oraz analizą emocji, głównie skupiając się na wykrywaniu negatywnych emocji w internecie (kategoria Artificial Intelligence). Drużyny, mając 24 godziny na przygotowanie projektów musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale również pracą pod presją oraz kreatywnym i innowacyjnym podejściem do tematu.


Dzięki temu powstały świetne rozwiązania zadanych problemów z ogromnym potencjałem biznesowym i rozwojowym.

Reklama

 

Zwycięskie projekty w każdej z kategorii należały do drużyn:

  • Żurek z kiełbaską - 1 miejsce kategorii Robotycznej
  • Pong Lenis – 1 miejsce kategorii Klasycznej
  • Golem 1 – 1 miejsce w kategorii Artificial Intelligence


Projekty zostały ocenione przez przedstawicieli Partnerów wydarzenia oraz pracowników naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Opiekunem nowej kategorii hackathonu, Artificial Intelligence została firma IBM, której przedstawiciel przyznał drużynom wyróżniające nagrody za wykorzystanie w projekcie chmury IBM Cloud. Webinar dotyczący wiedzy na temat użycia tej technologii został przeprowadzony w tygodniu poprzedzającym wydarzenie.

Nagrody przyznawane uczestnikom zostały ufundowane przez firmę UBS (nagrody dla zwycięzców kategorii Artificial Intelligence) oraz przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków (nagrody dla zwycięzców kategorii Klasycznej oraz kategorii Robotycznej). Firma Sabre przygotowała również specjalne nagrody dla drużyn, które zajęły pierwsze miejsca w każdej z kategorii. Firmy Pega oraz Farnell przygotowały nagrody premium dla wszystkich zwycięzców każdej z kategorii.

Podczas wydarzenia, przedstawiciele firmy IBM przeprowadzili Speed Recruitment, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników hackathonu.

Wydarzenie wspierały największe na krakowskim rynku firmy IT, a wśród nich IBM – tegoroczny Partner Główny oraz Partnerzy - Sabre, Pega i UBS oraz Partner Techniczny, który dostarczył części uczestnikom kategorii robotycznej oraz był sponsorem pizzy i napojów dla uczestników – Farnell.

Hackathon był pierwszym od czasów początku pandemii wydarzeniem stacjonarnym organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków. Jest to organizacja zrzeszająca Studentów z całej Europy, działająca przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zajmująca się organizacją cyklicznych wydarzeń – BITEhack, Inżynierskie Targi Pracy, konkurs inżynierski EBEC oraz kursy naukowe.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BEST null

BEST

Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków zostało utworzone w 1994 roku z inicjatywy kilku studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Ponad 60 członków stanowi obecnie jedną z najlepiej działających grup lokalnych, którzy swoją pasją oraz zaangażowaniem realizują postawione sobie cele. Poprzez swoją działalność integrujemy trzy środowiska - studenckie, uczelniane i gospodarcze. Nasze projekty tworzą podstawę do dialogu na wielu poziomach - od konkursów inżynierskich, przez targi pracy po konferencje mające na celu poprawienie jakości kształcenia.


Reklama
Reklama