Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kalendarz publikacji makroekonomicznych na resztę tygodnia: bankowość centralna głównym tematem

|
selectedselectedselected
Kalendarz publikacji makroekonomicznych na resztę tygodnia: bankowość centralna głównym tematem | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W nocy opublikowane zostały dane o nastrojach w chińskim sektorze usługowym, które odzwierciedliły serię lockdownów w chińskich ośrodkach gospodarczych, pokazując bardzo słaby odczyt (36,2 pkt. wobec 42, pkt. w marcu).

Za nami są już także poranne dane o marcowych zamówieniach w niemieckim przemyśle, które pokazały głębszy niż spodziewany ich spadek. W piątek nastąpi finalizacja marcowych danych znad Renu w postaci odczytu produkcji przemysłowej. Nad rynkiem wisi cień informacji o planie zaniechania zakupów rosyjskiej ropy przez kraje UE. W dalszej części dnia uwaga inwestorów skupi się na bankach centralnych: BoE (13:00), CNB (14:30) i NBP (jak zwykle). Sądzimy, że RPP podniesie stopy procentowe o 100 pb. Konferencja prasowa prezesa Glapińskiego została zaplanowana na jutro na 15:00.

 

Kalendarz publikacji makroekonomicznych

Bankowość centralna głównym tematem czwartku. Zobacz kalendarz publikacji makroekonomicznych na resztę tygodnia - 1Bankowość centralna głównym tematem czwartku. Zobacz kalendarz publikacji makroekonomicznych na resztę tygodnia - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama