Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Szansa na powrót do wzrostów na rynkach metali szlachetnych

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rynek złota znalazł się obecnie w miejscu, które część inwestorów może traktować jako idealny poziom do zapoczątkowania nowego impulsu wzrostowego. Nie da się ukryć, że rynki złota i srebra mogą obecnie liczyć na istotne strefy wsparcia, gdzie popyt może odzyskać inicjatywę na rynku.

 

Ostatnie dwa tygodnie to spadki na rynkach metali szlachetnych, wynikające po części z mniejszej awersji do ryzyka wśród inwestorów. Korekta na rynku złota zniosła ponad 1/3 impulsu wzrostowego zapoczątkowanego w marcu, podczas gdy na rynku srebra analogiczny impuls został zniesiony w niemal 80%. W rezultacie relacja XAU/XAG wzrosła do poziomu szczytów z października i listopada ubiegłego roku. Jest to pierwszy z sygnałów potencjalnego odwrócenia kierunku ruchu na rynkach metali szlachetnych.

 

XAU/XAG

złotozłoto

 

Reklama

Kolejne czynniki przemawiające za możliwym zakończeniem korekty wzrostowej to wspomniane strefy wsparcia na rynku złota i srebra.

W przypadku rynku złota notowania odbijają się od poziomu 1261,0. W lutym, marcu i na początku kwietnia ten poziom funkcjonował jako bardzo silny opór, a teraz stanowi kluczowy poziom dla strony popytowej. Pokrywa się on również ze zniesieniem 61,8% kwietniowego impulsu wzrostowego, co wzmacnia jego wymowę.

 

Złoto - H4

 złotozłoto

 

Istotność strefy wsparcia na rynku srebra również jest niezwykle duża. Tutaj reakcje na poziom 17,17 obserwujemy od października ubiegłego roku. W tym czasie poziom ten funkcjonował jako wsparcie i opór. Obecnie stanowi miejsce, z którego rynek znów może ruszyć w górę.

Reklama

 

Srebro - D1

srebrosrebro

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama