Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Sytuacja na rynkach 4 września - zamieszanie na Wall Street nie przekłada się na FX

|
selectedselectedselected
Sytuacja na rynkach 4 września - zamieszanie na Wall Street nie przekłada się na FX
źródło własne
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spore spadki indeksów na Wall Street, jakie miały miejsce wczoraj nie przełożyły się zbytnio na zachowanie się rynku walut. Na silną przecenę rynków akcji wpłynęła słabość sektora półprzewodników po tym, jak wobec spółki Nvidia wszczęte zostało dochodzenie ws. praktyk antymonopolowych w sektorze AI. Wczoraj poznaliśmy też dane PMI/ISM - odczyt ISM dla przemysłu był nieco słabszy, uwagę zwrócił niski subindeks przyszłych zamówień, ale zostało to przykryte lepszym subindeksem zatrudnienia. Dane przemawiałyby raczej za ruchem FED na stopach o 25 punktów baz., niż 50 punktów baz. na wrześniowym posiedzeniu. Rynki czekają teraz na kolejne dane - dzisiaj z USA mamy odczyt JOLTS, ale ważniejsze będą jutrzejsze ISM dla usług i piątkowe wyliczenia Departamentu Pracy USA.

Większa zmienność na rynkach akcji nie przekłada się zbytnio na to, co dzieje się w przestrzeni FX. Wczoraj nieco mocniej straciły waluty Antypodów, a zyskał jen. Dzisiaj sytuacja jest podobna, choć w środę rano zmiany są kosmetyczne. W nocy napłynęły dane o PKB w Australii za II kwartał - gospodarka rozwijała się w tempie 0,2 proc. k/k i 1,0 proc. r/r, co jest odczytem poniżej oczekiwań. Poznaliśmy też chiński indeks Caixin PMI dla usług, który w sierpniu spowolnił do 51,6 pkt. (oczek. 52,1 pkt.). Przed godz. 10:00 napłynęły też usługowe odczyty ze strefy euro - ostateczne wartości w sierpniu były niższe od pierwszych szacunków i wyniosły 52,9 pkt., uwagę zwraca też postępująca słabość w Niemczech (51,2 pkt.). 

Dzisiaj w kalendarzu mamy jeszcze wspomniane dane JOLTS z USA o godz. 16:00, ale wcześniej też bilans handlowy (godz. 14:30) - to jeżeli chodzi o USA. Z kolei już o godz. 10:30 dostaniemy usługowe PMI z Wielkiej Brytanii, a o godz. 15:45 komunikat po posiedzeniu Banku Kanady. Rynek widzi kolejną obniżkę stóp o 25 punktów baz. do 4,25 proc. Konferencja prasowa z udziałem szefa BOC rozpocznie się o godz. 16:30.

 

EURUSD - zahamowanie przeceny?

Para EURUSD nie zeszła wczoraj wieczorem wyraźnie niżej w ślad za wyprzedażą na giełdach. Wprawdzie spadliśmy do 1,1025, ale potem rynek szybko powrócił ponad poziom 1,1040. Powyżej niego pozostajemy też w środę rano, choć dane PMI dla usług w strefie euro nieco rozczarowały. To wszystko może sugerować, że rynek bardziej czeka na dane z USA, jakie napłyną w drugiej połowie tygodnia, a zwłaszcza w piątek. Teoretycznie widać pewne sygnały wyhamowania przeceny EURUSD z ostatnich dni, ale trudno ocenić, czy minęliśmy właśnie jakiś lokalny dołek. Dalej bardziej prawdopodobna pozostaje perspektywa spadkowa i test okolic 1,1000-1,1025.

EURUSDEURUSD

Wykres dzienny EURUSD

Sporządził: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 69% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Prezentowany komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie (DM BOŚ) tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów” lub jakiejkolwiek porady, w tym w szczególności porady inwestycyjnej w zakresie doradztwa inwestycyjnego, o którym mowa w art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. 2017, poz. 1768 z póź. zm.), dalej: „Ustawa”, porady prawnej lub podatkowej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Inwestor wykorzystuje informacje zawarte w niniejszym komentarzu na własne ryzyko i odpowiedzialność. Niniejszy komentarz jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy”. Przedstawiony komentarz jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia. Przy sporządzaniu komentarza DM BOŚ działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ, jego organy zarządcze, organy nadzorcze, i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za działania lub zaniechania klienta lub innego inwestora podjęte na podstawie niniejszego komentarza ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych, skutki finansowe i niefinansowe powstałe w wyniku wykorzystania niniejszego komentarza lub zawartych w nim informacji. Niniejszy komentarz został sporządzony w celu udostępnienia klientom DM BOŚ, a także może być udostępniany innym osobom zainteresowanym w celu promocji usług świadczonych przez DM BOŚ. Niniejszy dokument nie stanowi podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania jakiegokolwiek zobowiązania po stronie DM BOŚ. W przypadku klientów DM BOŚ, którzy zawarli Umowę o Opracowania, o której mowa w Regulaminie doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych (Regulamin), niniejszy raport stanowi Opracowanie w rozumieniu Regulaminu. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


DM BOŚ

DM BOŚ

Polskie biuro maklerskie założone w 1995 przez Bank Ochrony Środowiska. Siedziba i centrala DM BOŚ znajduje się w Warszawie, a oddziały terenowe – w 18 miastach Polski


Tematy

Ładowanie komentarzy...

Reklama
Reklama