Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Starania eurodolara (EUR/USD) poszły na marne. Frank (CHF) z dnia na dzień coraz tańszy

|
selectedselectedselected

EZ: Dziś o godz. 11:00 poznamy wyliczenia za marzec wskaźników koniunktury dla strefy euro opracowywane przez Komisję Europejską. Według konsensusu prognoz główny wskaźnik tj. indeks nastrojów w gospodarce wzrosnąć ma w marcu do 96,1 pkt z 95,4 pkt w lutym. Dane te powinny potwierdzić wnioski z wcześniej opublikowanych danych dla strefy euro, tj. pogłębienie słabości przemysłu i poprawiająca się aktywność w usługach.

Starania eurodolara (EUR/USD) poszły na marne. Frank (CHF) z dnia na dzień coraz tańszy
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rynki na dziś

Na rynkach rozwiniętych dzisiejsza sesja powinna być spokojna. Kalendarium danych makroekonomicznych koncentruje się przede wszystkim na wskaźnikach koniunktury w strefie euro. Naszym zdaniem nie będą to dane mogące odmienić przebieg środowych notowań. Ciekawie prezentują się notowania pary EUR/PLN, które „nie korzystają” ze wskazań technicznych tj. otwartej drogi do dolnego ograniczenia kanału spadkowego (poziom 4,27). Wycena złotego do euro preferuje obecnie rozbudowę ciasnego trendu horyzontalnego skupionego wokół 4,31.

 

Rynek krajowy

Za nami kolejna sesja bez większej historii dla notowań EUR/PLN. Wycena złotego do euro pozostawała skupiona wokół poziomu 4,31 zachowując niewielką zmienność. W dużej mierze wynikała ona z ubogiego kalendarza danych makroekonomicznych wczorajszej sesji, ale i typowego dla krótszego tygodnia pracy przed Wielkanocą marazmu rynków bazowych. Również złożenie w Sejmie przez grupę posłów wniosku o Trybunał Stanu dla prezesa Narodowego Banku Polskiego przeszło bez większego rynkowego echa. Wynika to z faktu długotrwałości procedury, zawiłości prawnych, jak również deklaracji, iż A.Glapiński nie zamierza ustępować ze stanowiska, co oznacza utrzymanie obecnego status quo. Złoty pozostaje mocny siłą swoich fundamentów. Na krajowym rynku długu wydarzeniem dnia był przetarg sprzedaży, na którym Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje serii OK0426, PS0729, WZ1129, DS1030, DS1033 za łącznie 7,0 mld PLN tj. maksymalną pulę podaży, przy popycie 8,6 mld PLN. Na przetargu uzupełniajacym resort pozyskał dodatkowe 0,304 mld PLN.

 

Zobacz także: Akcje Orlen i LPP liderami wzrostów. Jen (JPY) dawno nie był aż tak słaby

Reklama

 

Rynki zagraniczne

Wtorek przyniósł nieskuteczną próbą wyniesienia eurodolara powyżej 1,0865. Finalnie kurs EUR/USD zakończył dzień w okolicy jego rozpoczęcia tj. 14-dniowej średniej 1,0839. Brak impulsów po stronie fundamentalnej i jednoczesny neutralny charakter wskazań technicznych decyduje o spokoju głównej pary walutowej świata. Zdecydowanie ciekawszy przebieg miały zmiany pary EUR/CHF, która wybiła się powyżej poziomu 0,98 i sięgnęła maksimum z lipca ubiegłego roku. Frank szwajcarski od początku roku tanieje w relacji do euro, co wiążemy zarówno z wymową grudniowego, jak i zakończonego niedawno marcowego posiedzenia banku centralnego Szwajcarii. Przypomnijmy, iż SNB zdecydował na nim o premierowej obniżce stóp procentowych w cyklu łagodzenia monetarnego. Spokojem emanowały wczoraj obligacje rynków bazowych. Dochodowość 10-latki USA wyniosła 4,26%, podczas gdy analogiczny papier niemiecki poruszał się wokół 2,36%.

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

Reklama

 


Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Millennium analizy i komentarze

Millennium analizy i komentarze

Bank Millennium jest ogólnopolskim, nowoczesnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć placówek, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurując we wszystkich segmentach rynku finansowego.


Reklama
Reklama