Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Postawienie prezesa Glapińskiego przed Trybunał Stanu bez znacznie dla kursu złotego (PLN)?

|
selectedselectedselected

Wtorek przyniósł kontynuację umiarkowanie pozytywnych nastrojów na globalnych rynkach akcji. Przy utrzymującej się relatywnie niskiej zmienności ponownie lepiej zachowywały się notowania na Starym Kontynencie. W szczególności uwaga inwestorów skupiona była na niemieckim DAX, który rosnąc o ponad 0,75% wyraźnie poprawił poprzedni rekordowy poziom (ATH).

Postawienie prezesa Glapińskiego przed Trybunał Stanu bez znacznie dla kursu złotego (PLN)?
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Jednocześnie słabiej wypadły indeksy za oceanem, którym mogły ciążyć mieszane dane z amerykańskiej gospodarki. Wczoraj poznaliśmy bowiem całkiem dobre dane o lutowych zamówieniach na dobra bez środków trwałych (+0,5% m/m przy prognozach +0,4% m/m), a jednocześnie indeksy nastrojów konsumentów okazały się wyraźnie słabsze - Conference Board zniżkował symbolicznie o 0,1 pp do 104,7 pkt. przy prognozach wzrostu do 106,9 pkt. Finalnie S&P500 stracił blisko 0,30%.

Po słabym początku tygodnia, wtorek przyniósł odbicie na krajowym rynku akcji. WIG20 zyskał blisko 1,90% odrabiając większość strat z dwóch ostatnich spadkowych sesji. Warto zaznaczyć że miało to miejsce przy relatywnie sporych obrotach przekraczających 1,2 mld PLN. Wczorajszym ruchem WIG20 zbliżył się do psychologicznego poziomu 2400 pkt. Jego przebicie w górę może być sygnałem za dalszą kontynuacją trendu wzrostowego. W negatywnym scenariuszu wsparciem pozostaje poziom 2300 pkt. Tym razem nieco słabiej zachowały się grupy średnich i mniejszych spółek, czyli tzw. MiŚie, których indeksy zyskiwały w okolice 0,50%. Wydaje się że na chwilą obecną bez wpływu na krajowe aktywa pozostaje złożenie wniosku o postawienie przed Trybunał Stanu prezesa Glapińskiego. Złoty pozostawał stabilny co potwierdzają notowania EURPLN w okolicy 4,30, natomiast rentowności 10-letnich obligacji skarbowych zniżkowały wczoraj o 0,05 pp do poziomu 5,55%. 

 

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne nie zawiera ważniejszych publikacji. W Europie poznamy marcowe zestaw indeksów dotyczących nastrojów w gospodarce, natomiast za oceanem ciekawszym będzie cotygodniowy odczyt z rynku paliw. Spadki zapasów ropy naftowej w ostatnich dwóch tygodniach pozostawały dodatkowym wsparciem dla wzrostu notowań tego surowca. Kurs ropy naftowej gatunku WTI znajduje się obecnie ponad poziomem 81 USD za baryłkę, co jest najwyższą wartością od końca października zeszłego roku. 

Reklama

 

Zobacz także: Rekordowa dywidenda od spółki z GPW! Gigant w 3 lata chce podwoić sprzedaż

 

postawienie prezesa glapinskiego przed trybunal stanu bez znacznie dla kursu zlotego pln grafika numer 1postawienie prezesa glapinskiego przed trybunal stanu bez znacznie dla kursu zlotego pln grafika numer 1

 


 

Reklama

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BNP Paribas Biuro Maklerskie

BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.


Reklama
Reklama