Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Poranna analiza kursu dolara do złotego i euro do złotego

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Poranny, wtorkowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo zamieszania na szerokim rynku związanego z decyzją USA. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2970 PLN za euro, 3,6743 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8178 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8324 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,262% w przypadku obligacji 10-letnich.

Wydarzeniem ostatnich godzin na rynku FOREX jest, dość spodziewana, decyzja D. Trump'a odnośnie dodatkowych, 10-procentowych taryf celnych na towary chińskiego eksportu do USA wartości 200 mld USD. Odwetowe taryfy celne będą stopniowo podwyższane z początkowych 10 procent, aby na zakończenie roku osiągnąć 25 procent. Czekamy obecnie na odwetowy ruch Chin (podobnie jak to miało miejsce przy objęciu taryfami towarów do 50 mld). Na samym rynku ruch ten był dość spodziewany stąd brak mocniejszych ruchów na głównych parach walutowych. Eurodolar EUR/USD oscyluje w zakresie 1,1660-1,1700 USD. Traci natomiast chiński juan oraz azjatyckie parkiety – wskazuje to na lekką reakcję typu risk-off wśród inwestorów, niemniej nie wydaje się, aby tendencja ta została przeniesiona również na obrót w Europie i na koszyk CEE. Sam złoty pozostaje relatywnie stabilny, kontynuując ruchy konsolidacyjne wobec EUR czy USD. Zaplanowane w tym tygodniu odczyty makro (m.in. sprzedaż oraz produkcja) uzupełnią obraz fundamentalny, jednak ich wpływ na obrót pozostaje najpewniej ograniczony.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wskazanie GUS dot. dynamiki wynagrodzeń oraz zatrudnienia za sierpień. Spodziewane odczyty to 7% oraz 3,5%. Ponadto warto bliżej przyjrzeć się dziś wystąpieniu M. Draghiego. Wydarzeniem sesji pozostaje jednak ruch USA w zakresie trwającej wojny handlowej.

Czytaj także: Czy przez ostatnie 13 lat GUS nas okłamywał? Polska nie jest tanim krajem

Z danych GUS wynika, że przez ostatnie 13 lat detaliczne ceny odzieży i obuwia spadły w Polsce o połowę. Jednak biorąc pod uwagę trendy w innych krajach czy rosnące koszty importu, tak silne obniżki byłyby praktycznie niemożliwe Niewielki spadek cen odzieży czy obuwia w Unii Europejskiej od 2005 .. Czytaj
Czy przez ostatnie 13 lat GUS nas okłamywał? Polska nie jest tanim krajem

Z rynkowego punktu widzenia kursy x/PLN pozostają w ramach konsolidacji. USD/PLN zmierza w stronę dolnej bandy na 3,6462 USD. EUR/PLN testuje okolice poniżej 4,30 PLN. 

Reklama

 

 

 

Prezentowany komentarz został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie (DM BOŚ) tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu „Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardó technicznych dotyczących środków technicznych do celów obiektywnej prezentacji rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz ujawniania interesów partykularnych lub wskazań konfliktów interesów” lub jakiejkolwiek porady, w tym w szczególności porady inwestycyjnej w zakresie doradztwa inwestycyjnego, o którym mowa w art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (t.j. Dz. U. 2017, poz. 1768 z póź. zm.), dalej: „Ustawa”, porady prawnej lub podatkowej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Inwestor wykorzystuje informacje zawarte w niniejszym komentarzu na własne ryzyko i odpowiedzialność. Niniejszy komentarz jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy”. Przedstawiony komentarz jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia. Przy sporządzaniu komentarza DM BOŚ działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ, jego organy zarządcze, organy nadzorcze, i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za działania lub zaniechania klienta lub innego inwestora podjęte na podstawie niniejszego komentarza ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych, skutki finansowe i niefinansowe powstałe w wyniku wykorzystania niniejszego komentarza lub zawartych w nim informacji. Niniejszy komentarz został sporządzony w celu udostępnienia klientom DM BOŚ, a także może być udostępniany innym osobom zainteresowanym w celu promocji usług świadczonych przez DM BOŚ. Niniejszy dokument nie stanowi podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania jakiegokolwiek zobowiązania po stronie DM BOŚ. W przypadku klientów DM BOŚ, którzy zawarli Umowę o Opracowania, o której mowa w Regulaminie doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych (Regulamin), niniejszy raport stanowi Opracowanie w rozumieniu Regulaminu. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.

DM BOŚ jest firmą inwestycyjną w rozumieniu Ustawy. Nadzór nad DM BOŚ sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


DM BOŚ

DM BOŚ

Polskie biuro maklerskie założone w 1995 przez Bank Ochrony Środowiska. Siedziba i centrala DM BOŚ znajduje się w Warszawie, a oddziały terenowe – w 18 miastach Polski


Reklama
Reklama