Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Okazja dnia na USD/PLN | 9 maja

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

USD/PLN dynamiczne doszedł do oporów na 3,61- 3,62, natomiast równie dynamiczne zawrócił gdy wybił ponad 3,6200. Strefa ta wynika z wykresu dziennego, a ostatnie wzrosty były na tyle silne, że korekta zaczyna być coraz bardziej prawdopodobna.

USDPLN - wykres D1USDPLN - wykres D1

Jeżeli na wykresie H1 kurs wybije poziom 3,6000 w dół, to rozpocznie się korekta spadkowa. Poziom ten jest Ostatnim Potwierdzonym Dnem w trendzie wzrostowym na interwale godzinowym.

USDPLN - wykres H1USDPLN - wykres H1

Reklama

Korekta ta ma przed sobą dwie bariery, pierwsza to linia trendu z wykresu H4, druga to strefa 3,5700 - 3,5800, która jest rejonem poprzedniego szczytu. To jest najbardziej prawdopodobne miejsce docelowe dla fali spadkowej. Jeżeli jednak poziom ten zostałby wybity w dół, to następnie otwiera się droga do poziomu 3,5500. Spadki nie powinny wybić poziomu 3,5350 w dół, ponieważ jest to Ostatni Potwierdzony Dołek w trendzie na wykresie dziennym i H4.

USDPLN - wykres M30USDPLN - wykres M30

 

Okazją do wejścia będzie ruch powrotny po wybiciu poziomu 3,6000. Idealnym byłaby cena 3,6200, natomiast dużo zależy od siły spadku wybijającego 3,6000. Warto odmierzyć 50% fali spadkowej i na tym poziomie przymierzać się do wejścia. Scenariusz zostanie zanegowany w momencie wybicia szczytu na 3,6335.

 

Reklama

Dołącz do Investio Live - Codziennych bezpłatnych webinarów, handlu na żywo i spotkań edukacyjnych. Wszystko po to, abyś szybciej doszedł do niezależności finansowej:

 

Sprawdź plan

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Marcin Tuszkiewicz

Marcin Tuszkiewicz

inwestuje na rynkach finansowych od 2008 roku. Rozpoczął przygodę od GPW, natomiast już rok później handlował także na rynku walutowym. Jego głównym narzędziem analitycznym są poziomy wsparć i oporów połączone z analizą trendu według Teorii Dowa. Natomiast narzędziem decyzyjnym jest Price Action, jednak w mniej popularnym wydaniu, ponieważ Marcin skupia się głównie na zachowaniu ceny, a nie na zamkniętych świecach / barach. W 2012 roku współzałożył Investio.pl, a następnie Squaber.com


Tematy

Reklama
Reklama