Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Obecna słabość dolara może być zaskoczeniem. Wykres tygodnia - indeks dolara

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Tygodniowe ujęcie wykresu FUSD nie wygląda najlepiej – będziemy mieć największą czarną świecę spadkową od ponad roku. Dodatkowo pojawiła się ona w sytuacji, kiedy indeks wdrapał się na nowe tegoroczne maksimum (97,65 pkt.), naruszając poprzednie przy 97,50 pkt.

Jednocześnie spadki z tego tygodnia doprowadziły do złamania wsparcia przy 96,20 pkt., które wcześniej miało znaczenie. Na wskaźniku RSI9 mamy cofnięcie się w dół po naruszeniu ważnych oporów, a MACD (12,26,9) ostatecznie nie wygenerował sygnału kupna.

Wykres tygodniowy indeksu dolaraWykres tygodniowy indeksu dolara
Wykres tygodniowy indeksu dolara

Przebiegi wskaźników mogą sugerować, że dla części uczestników rynku obecna słabość dolara może być zaskoczeniem. To daje szanse na rozciągnięcie spadków na kolejny tydzień, choć pytanie, czy cały. Wiele może zależeć od tego, jak szybko dojdzie do testu rejonu wsparcia 94,75-95,25 pkt., które opiera się m.in. o dawny szczyt z jesieni 2017 r. przy 95,05 pkt.

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Marek Rogalski

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Autora możesz obserwować na LINKEDIN TWITTER


Reklama
Reklama