Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs złotego (PLN) napotkał silny opór. Gdzie poszuka wsparcia do dalszego umacniania?

|
selectedselectedselected
Kurs złotego (PLN) napotkał silny opór. Gdzie poszuka wsparcia do dalszego umacniania?
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

EZ: Dziś o godz. 11:00 poznamy końcowe dane o inflacji HICP w strefie euro w kwietniu. Według pierwszego szacunku indeks HICP wyniósł 2,4% r/r, a więc tyle samo, ile w marcu. Bazowy wskaźnik HICP spadł natomiast do 2,7% r/r z 2,9% r/r. Perspektywy dla spadku inflacji HICP w strefie euro do celu inflacyjnego są na tyle dobre, że z wysokim prawdopodobieństwem Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego rozpocznie na najbliższym posiedzeniu 6 czerwca br. cykl obniżek stóp procentowych. Według wyceny rynków finansowych do końca tego roku stopy procentowe EBC mają być niższe niż obecnie o 50-75 pkt baz.

 

Rynki na dziś

Dziś kalendarium publikacji danych makroekonomicznych nie jest rozbudowane, co powinno sprzyjać stabilizacji notowań na krajowym, ale i globalnym rynku finansowym. Po dynamicznym ruchu w pierwszej połowie tygodnia, potencjał do dalszego spadku kursu EUR/PLN jest ograniczony. Szczególnie, że poziom 4,26 wydaje się silnym oporem technicznym, którego trwałe przełamanie może wymagać nowych impulsów. Z tego też powodu oczekujemy stabilizacji notowań kursu EUR/PLN nieco powyżej poziomu 4,26.

 

Zobacz także: Ranking lokat rocznych maj 2024. Którą lokatę wybrać? Jak obecnie wyglądają oprocentowania?

 

Rynek krajowy

Reklama

Złoty w dalszym ciągu pozostaje mocny, choć po trzech z rzędu dniach aprecjacji, wczorajsza sesja przyniosła stabilzację notowań. Po tak silnym ruchu w tak krótkim czasie jest to całkowicie naturalne. W trakcie dnia kurs EUR/PLN osiągnął lokalny dołek na poziomie 4,2575, jednak zmaknął dzień na poziomie 4,2630. Przy braku publikacji istotnych danych makroekonomicznych, a także nieznacznym spadkiem eurodolara, brakuje impulsów do dalszego umocnienia złotego. Niewielkim wahaniom podlegała też wycena krajowych obligacji. Pod koniec dnia rentowność polskiej 10-latki kształtowała się na poziomie 5,63%, blisko poziomów ze środowego zamknięcia.

 

Rynki zagraniczne

Kurs EUR/USD po zbliżeniu się do poziomu 1,09 w trakie azjatyckiej części sesji nieznacznie się obniżył i pod koniec sesji w Europie notowany był na poziomie 1,0867. Zmienność notowań była jednak niewielka, czemu sprzyjało mało rozbudowane kalendarium publikacji danych makroekonomicznych. Spokojny przebieg miały także notowania na bazowych rynkach długu, gdzie rentowności oscylowały wokół poziomów z zamknięcia dnia poprzedniego.

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

Reklama

 


Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Millennium analizy i komentarze

Millennium analizy i komentarze

Bank Millennium jest ogólnopolskim, nowoczesnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć placówek, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurując we wszystkich segmentach rynku finansowego.


Reklama
Reklama