Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs korony szwedzkiej. Wykres USDSEK pokazuje wyraźną słabość notowań korony

|
selectedselectedselected
Kurs korony szwedzkiej. Wykres USDSEK pokazuje wyraźną słabość notowań korony  | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Aby jednoznacznie stwierdzić, że trend zmieniła się na wzrostowy na parze walutowej USDSEK, brakuje tylko jednego sygnału. Jest nim przecięcie się średnich kroczących, a konkretnie szybsza MA50 (czerwona) powinna przełamać wolniejsza MA200 od dołu.

Dotychczas białe świece pokonały spadkową linię trendu, co było jednym z pierwszych sygnałów słabości podaży. Potem MACD przeszedł na stronę dodatnich wartości, a na początku tego tygodnia notowania SEK wyszły powyżej linii FE100. Oznacza to, że fala wzrostowa jest największym zrywem popytu od roku.

Potencjalne zasięgi wzrostów wynikające z korekty wyższego rzędu, to linia 38.2% znajdująca się na cenie 9.00. Potem można skierować wzrok na wyższe wartości siatki Fibonacciego.

Ostatnie dwa dni przyniosły małą korektę. Jej zasięg należy ograniczyć do pomarańczowej strefy, która jest efektem dołków, jakie pojawiły się w miesiącach sierpień i październik zeszłego roku. Nie jest to wąski obszar, ale jego środek można wyznaczyć jako 8.66.

Reklama

Jeżeli posiadacze długich pozycji nie utrzymają się powyżej tej strefy, to dalsze umocnienie USD względem korony szwedzkiej stanie pod znakiem zapytania.

Najbliższe opory to 8.85 i 8.95, na których mogą wyhamować białe świece i utworzyć się kolejne korekty.

Słabość SEK - 1Słabość SEK - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama