Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs euro do dolara kanadyjskiego (EUR/CAD) – możliwy początek nowego impulsu

|
selectedselectedselected
Kurs euro do dolara kanadyjskiego (EUR/CAD) – możliwy początek nowego impulsu
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kurs euro do dolara kanadyjskiego (EUR/CAD) ponownie odbił się od oporu 1,4760. Poziom ten jest efektem kierunkowego mierzenia, czyli porównania wzrostowych odcinków w ramach trendu spadkowego. Równość fal wskazuje na potencjał na przecenę wspólnej waluty europejskiej. Dopiero wyjście powyżej żółtej strefy zmusiłoby do zastanowienia nad zmianą sentymentu do wspólnej waluty europejskiej.

Od kilku dni widoczna jest próba uformowania niższego oporu 1,4680 (czerwony prostokąt).

Poziom ten dobrze koresponduje z serią szczytów z września i października. Jeżeli sytuacja miałaby się powtórzyć, to wkrótce kurs euro do dolara kanadyjskiego EURCAD może dotrzeć do 1,4550 lub nawet 1,4450.

Oscylatory pod wykresem nie są jednoznaczne. MACD każe być czujnym w kontekście deprecjacji kursu euro, gdyż jego wartość jest po dodatniej stronie amplitudy swoich wahań.

Stochastic, pomimo że cena porusza się równolegle do osi czasu,

pozostaje od dłuższego czasu w środkowej strefie. Tym samym trudno podjąć interpretację co do jego przyszłości.

Trendowy Bollinger potwierdza, że żółta strefa 1,4700 jest krańcem możliwej zmiany ruchu ceny. Dolna banda tego wskaźnika znajduje się lekko powyżej wsparcia 1.4550, zaznaczonego zieloną linią.

Reklama

Dziś po południu podawane będą ważne informacje z EBC, co może wskazać przyszłość tej pary walutowej.

EURCAD – możliwy początek nowego impulsu - 1EURCAD – możliwy początek nowego impulsu - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama