Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs dolara do złotego - czy jest szansa na wakacyjne spadki?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Sytuacja techniczna kursu dolara amerykańskiego do złotego jest niekorzystna dla polskiej waluty. ek Dolar zaczyna jednak tracić swoją siłę, uzyskaną dzięki rosnącym oczekiwaniom co do szybszych podwyżek stóp procentowych, co może wykorzystać złoty. Zwłaszcza, że podniesione przez NBP prognozy inflacyjne mogą oznaczać, że również w Polsce zacznie się myśleć o podwyżkach stóp procentowych.

 

Na przestrzeni ostatnich miesięcy kurs dolara amerykańskiego rósł, choć jak widać na poniższym wykresie indeksu USD, dynamika wzrostów wyraźnie wyhamowała, sygnalizując możliwy zwrot na rynku. Z kolei indeks polskiego złotego, na który spory wpływ ma sam dolar amerykański, w ostatnich miesiącach poruszał się w przeciwnym kierunku, ale w lipcu polska waluta wyraźnie odżywa. To wszystko sprawia, że na rynku USD/PLN można zacząć wypatrywać potencjalnych sygnałów zmiany kierunku trendu średnioterminowego.

 

Indeks USD (po lewej) i indeks PLN (po prawej)

usdplnusdpln

Reklama

 

Od początku lipca kurs USD/PLN zniżkuje, formując korektę w trendzie wzrostowym. Jak na razie kupujący byli w stanie zatrzymać spadki w okolicy poziomu 3,66. Ta strefa wsparcia jest dziś testowana i biorąc pod uwagę kierunek trendu średnioterminowego może ona być miejsce rozpoczęcia kolejnego impulsu wzrostowego. Jeśli jednak wsparcie przy poziomie 3,66 nie zostanie obronione, to sytuacja techniczna i tak nie poprawi się wyraźnie. Niedaleko bowiem zlokalizowany jest kolejny ważny poziom wsparcia – 3,636. Wypada on na dolnym ograniczeniu układu overbalance. Jest to kolejny poziom, z którego może nastąpić odbicie w górę i rozpoczęcie kolejnego impulsu wzrostowego. Dopiero jego przebicie zmieniłoby sytuację techniczną na rynku USD/PLN, gdyż zwiastowałoby pogłębienie korekty spadkowej.

 

USD/PLN – H4

usdplnusdpln

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama