Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs dolara broni 3.76. Możliwe scenariusze dla złotego

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ostatni tydzień listopada rozpoczyna się delikatnym umocnieniem kursu dolara do złotego. Rozpoczęcie sesji na poziomie 3.78 w stosunku do aktualnego kursu - 3.7700, może zwiastować słabszy dzień dla kursu dolara.

 

Kurs dolara - najbliższe wsparcie

Kurs dolara do złotego USDPLN z początkiem notowań zaatakował poprzedni strzał popytu. Aktualnie broniony przez rynek jest poziom 50% wspomnianej wcześniejszej świecy wzrostowej. To powinno stanowić wsparcie dla trendu, a zarazem opór dla ewentualnego pogłębienia się fali korekcyjnej.

 Kurs dolara do złotegoKurs dolara do złotego

Reklama

Kurs dolara do złotego - z zaznaczonym czerwoną strzałką strzałem popytu oraz naruszoną przez kurs linię trendu

Aktualna zmienność nie jest zbyt duża, oscyluje w granicach 1 grosza. Dla kursu dolara do złotego średnia dzienna zmienność wynosi około 1,5 do 2 groszy. To oznacza, że zamknięcie poniedziałkowej świecy cały czas może być pozytywne.

 

Kurs dolara - co czeka USDPLN?

Spoglądając na kalendarz makroekonomiczny pojawi się kilka odczytów, które mogą wpłynąć na większe wahania kursu dolara do złotego USDPLN.

Reklama

 

We wtorek, 27 listopada o godzinie 16:00 opublikowane zostaną istotne dane dla USA. Poznamy Wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board (Lis). Rynek oczekuje poziomu 135.5 w stosunku do 137.9 (poprzednio).

 

W środę, 28 listopada, czeka nas większa liczba odczytów, które mogą wpłynąć na kurs dolara do złotego. O godzinie 14:30 opublikowane zostaną dane na temat PKB w trzecim kwartale w USA. Prognozowany jest wzrost do poziomu 3,6% (poprzedni 3,5%). O godzinie 16:00 pojawią się informacje na temat sprzedaży nowych nieruchomości. Prognoza 583 tysiące w stosunku do 553k (poprzednio). Pół godziny później istotny dla rynku ropy naftowej, ale też dla dolara odczyt - Zapasy ropy naftowej. W środę o godzinie 18:00 pojawi się ostatni istotny odczyt dla rynku - będziemy świadkami przemówienia Prezesa Fed Pana Powell.

 

Reklama

W czwartek, 29 listopada poznamy kolejne dwie dane dla rynku amerykańskiego. O godzinie 16:00 opublikowany zostanie indeks podpisanych umów kupna domów, w relacji miesiąc do miesiąca. Oczekiwany jest wzrost (z 0,5% do 0,8%). Te dane nie powinny wpłynąć na kurs dolara tak mocno jak kolejny odczyt o godzinie 20:00, to wtedy światło dzienne ujrzy protokół z posiedzenia FOMC. Tzw. minutki będą najważniejszą informacją bieżącego tygodnia dla kursu dolara do złotego USDPLN.

 

W tym tygodniu nie mamy żadnych istotnych informacji dotyczących polskiej gospodarki.

 

Kurs dolara do złotego USDPLN w ujęciu średnioterminowym

Cały czas polski złoty w stosunku do dolara amerykańskiego zmaga się z rozszerzającą konsolidacją. Trend boczny aktualnie przybiera kształt trójkąta rozszerzającego się i nie wykluczone, że na ostateczne rozstrzygnięcia przyjdzie nam jeszcze poczekać. Sygnałem kupna w ujęciu tygodniowym byłoby wybicie 3.84. Niepokojące są górne cienie, które towarzyszyły ostatnim tygodniom.

Reklama

 Kurs dolara do zlotego w ujęciu średnioterminowymKurs dolara do zlotego w ujęciu średnioterminowym

Kurs dolara do złotego USDPLN w ujęciu średnioterminowym z zaznaczonym trójkątem rozszerzającym się.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Dawid Augustyn

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Inwestor indywidualny od 2004 roku. Propagator łączenia w inwestowaniu analizy fundamentalnej z aspektami technicznymi. Youtuber, prowadzący serię darmowych edukacyjnych materiałów na temat rynków finansowych oraz regularnych cotygodniowych analiz. Prelegent licznych konferencji o tematyce finansowej oraz inwestycyjnej. 

Obserwuj autoraTwitterLinkedInYouTube


Reklama
Reklama