Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego USD/CAD opuścił kanał trendowy

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wzrostowy kanał trendowy, jaki utworzył się na przestrzeni ostatnich dwóch lat, powoli przechodzi do historii.

Przełamane wsparcie 1.3300 w czerwcu

tego roku pozwala na założenie, że dolar kanadyjski ma szanse wejść w trwały proces aprecjacji. Jednak aby zyskać pewność warto poczekać na przełamanie lokalnego wsparcia 1.3260. W ramach lipcowych wzrostów jest to ostatni dołek wspierający sekwencje białych świec. Spadki poniżej tego poziomu zmieniłyby układ sił na kolejne dni a może tygodnie.

Dopóki taka sytuacja się nie pojawi na wykresie,

to nie można wykluczyć kolejnej fali impulsu do oporu 1.3400. To tutaj swój początek ma jeden z najdłuższych i najagresywniejszych spadków z ostatnich tygodni. Dodatkowo niebieska linia trendu wzrostowego wypada na tym samym poziomie co dodatkowo może ograniczać zapędy posiadaczy długich pozycji.

Wskaźnik MACD wszedł w zakres sugerujący trend wzrostowy.

Jeżeli przejdzie w wartości ujemne to wzmocni scenariusz długoterminowej przeceny kursu dolara USD. Szybki Stochastic już teraz jest w strefie wykupienia, ale bez przełamania 1.3260 sygnał ten nie nabierze większego znaczenia.

Podsumowując,

Reklama

dolar kanadyjski CAD może tracić jeszcze na wartości ze względu na obronę wsparcia 1.3260 z zakresem ruchu do 1.3400. W przypadku przełamania tej strefy popytowej otworzy się duża przestrzeń to znacznego umocnienia dolara kanadyjskiego.

CAD opuściła kanał trendowy - 1CAD opuściła kanał trendowy - 1

Kurs dolara USD/CAD na interwale dziennym.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama