Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Japoński jen łapie wiatr w żagle - kurs dolara (USDJPY) - analiza techniczna eksperta walutowego

|
selectedselectedselected
Japoński jen łapie wiatr w żagle - kurs dolara (USDJPY) - analiza techniczna eksperta walutowego | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Za chwile minie miesiąc odkąd cena USDJPY utrzymuje się powyżej 113.30. Poziom ten systematycznie jest broniony przez popyt, co sugeruje dalszą deprecjację jena japońskiego. Wniosek taki jest bezpośrednią konsekwencją, zakładającą dalsze istnienie trendu wzrostowego, a widoczny ruch boczny to korekta.

Upływ czasu wpływa jednak niekorzystnie na ten instrument, gdyż białe świece nie tylko nie są w stanie dotrzeć do ostatniego szczytu 114.70, ale zatrzymują się na niższych wartościach. Opisuje to zielona linia, która może być elementem formacji trójkąta.

Spójrzmy na wskaźniki. RSI po tym, jak dotarł do strefy wykupienia, co wiązało się z utworzeniem oporu 114.70, skierował się na południe. Przełamana została dotychczasowa wzrostowa tendencja, co w niektórych przypadkach jest pierwszym sygnałem zmiany sentymentu do danego instrumentu. MACD pozostaje w zakresie dodatnich liczb, co potwierdza trend wzrostowy. Jednak układ słupków histogramu szybko zmierza ku poziomowi zero. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to wkrótce czarne świece będą dominować na tym instrumencie.

W takim przypadku przybliżę dwa niższe wsparcia. Pierwsze to równa wartość 112.00, która jest miejscem przełamanego oporu z pierwszej dekady października. Niżej podobną funkcję pełniła cena 110.40.

Reklama

Jen łapie wiatr w żagle - 1Jen łapie wiatr w żagle - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama