Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Fed był i minął... Zobacz najnowsze notowania rynkowe (Fixing NBP, waluty bazowe, waluty regionu, rynki długu, stopy banków centralnych, WIBOR, rynki kapitałowe)

|
selectedselectedselected
Fed był i minął... Zobacz najnowsze notowania rynkowe (Fixing NBP, waluty bazowe, waluty regionu, rynki długu, stopy banków centralnych, WIBOR, rynki kapitałowe)
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Z środowego zachwytu posiedzeniem FOMC wiele nie zostało i inwestorzy na rynku zarówno akcji, jak i obligacji, powrócili do oryginalnego trendu spadku cen akcji i obligacji. W tle wypowiadał się Clairda z Fed, którego deklaracja o konieczności podwyżek do 3,5% zrobiła sporo zamieszania. Krzywa UST podniosła się na całej długości o śr. 7 pb. do odpowiednio 2,71%, 3,03%, 3,12%.

Fed był i minął. Zobacz najnowsze notowania rynkowe (Fixing NBP, waluty bazowe, waluty regionu, rynki długu, stopy banków centralnych, WIBOR, rynki kapitałowe) - 1Fed był i minął. Zobacz najnowsze notowania rynkowe (Fixing NBP, waluty bazowe, waluty regionu, rynki długu, stopy banków centralnych, WIBOR, rynki kapitałowe) - 1

W Europie kierunek ten sam, a dochodowość obligacji rosła średnio o 3 pb.

Najmocniej rosła rentowność hiszpańskich (+6 pb.) i irlandzkich (+6 pb.) papierów. Niemiecka krzywa wystromiła się i na głównych tenorach podniosła się o odpowiednio 1, 7 i 8 pb. do 0,29%, 1,05% i 1,17%. Imponująco rośnie także EURIBOR, który na tenorze 1Y wynosi już 0,25% (najwyżej od 2015). Z pozostałych poza NBP banków centralnych Norges Bank utrzymał stopy procentowe bez zmian na 0,75%, Bank of England podniósł stopy o 0,25 p.p. do 1,00%, a Ceska Narodni Banka o 75 pb.

Dziś o poranku indeksy giełdowe w Azji spadają

(wskutek zapowiedzi zaostrzenia polityki walki z Covidem w Chinach), a indeksy futures na Bunda symbolicznie rosną. W dalszej części dnia spodziewamy się powrotu presji na wzrost dochodowości. Sądzimy, że tym razem obligacjom szkodzić będzie wzrost cen ropy naftowej i wypowiedzi niemieckich ekspertów gospodarczych o konieczności szybkich podwyżek w Eurostrefie. Scenariuszem ryzyka jest dzisiejsza publikacja danych z rynku pracy NFP z USA. Jeśli zaskoczy negatywnie, możliwe jest wstrzymanie przecen długu, co jednak uważamy za mało prawdopodobne.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama