Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dynamiczne zmiany kursów euro i dolara! Sprawdź, które aktywa powinny zyskiwać na wartości. Zamieszki w USA nieistotne dla inwestorów

|
selectedselectedselected
Dynamiczne zmiany kursów euro i dolara! Sprawdź, które aktywa powinny zyskiwać na wartości. Zamieszki w USA nieistotne dla inwestorów
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Tematem przewodnim wczorajszego webinarium Przemysława Kwietnia było poszukiwanie tanich rynków, czyli tych, które nie odrobiły jeszcze strat po pierwszej fali koronawirusowego kryzysu. W weekend tematem numer jeden były zamieszki w USA. Sytuacja ta nie ma jednak w zasadzie żadnego wpływu na rynki. Rynki finansowe żyją obecnie w stanie samozadowolenia po odejściu na drugi plan tematu pandemii koronawirusa. Również napięcia na linii USA-Chiny nie wywołują większej reakcji. Rynki postrzegają ten konflikt głównie jako grę pozorów. Trumpowi na razie nie opłaca się zrywać porozumienia z Chinami, gdyż wierzy, iż owo porozumienie pozwoli mu ożywić amerykańską gospodarkę i poprawić sytuację amerykańskich rolników przed wyborami (to ważny elektorat dla prezydenta USA).

Kursy euro i dolara dynamicznie zmieniają swoje poziomy

Możemy zaobserwować duże wzrosty indeksów w Europie. Ponadto mamy do czynienia ze znacznymi ruchami na rynku walutowym Forex. Dużą zmiennością charakteryzują się kursy euro (EUR) i dolara (USD) w relacji do polskiego złotego.

Czy są jeszcze tanie rynki?

Indeks S&P500 idzie obecnie drogą rynku byka z roku 2009. Tempo wzrostu jest bowiem bardzo podobne. Powstają teorie, iż przed nami znaczne wzrosty notowań. Wyceny są jednak zupełnie inne niż w roku 2009. Sam tegoroczny dołek był powyżej średnich wartości, co może wskazywać na znaczne przewartościowanie indeksu.

Które aktywa powinny rosnąć?

- Rynek metali przemysłowych jest w tej chwili na poziomach sprzed kilku lat. Program ożywienia gospodarczego wspierany przez rządy będzie się opierał na inwestycjach infrastrukturalnych, co powinno wspierać wzrosty notowań tych metali.

Reklama

- Hiszpański indeks Ibex35 jest w zupełnie innym miejscu niż inne europejskie indeksy. Hiszpania będzie głównym beneficjentem netto programu Komisji Europejskiej. Indeks ten wydaje się więc mieć przed sobą dobre perspektywy.

- Nasz bank PKO BP miał ciężką końcówkę zeszłego tygodnia. Możliwe jednak, że będzie on sobie radził lepiej od innych polskich banków.

- Spółka Shell spadła bardzo mocno z powodu spadków cen ropy. Wydaje się jednak, że długoterminowo będzie ona dobrą inwestycją.

- Warto zwrócić też uwagę na zdywersyfikowany koszyk surowców.

____Kursy walut News____

Pozytywne efekty odmrażania gospodarki w Polsce

Poprawa sytuacji jest oczywista, lecz tempo powrotu gospodarki do stanu sprzed pandemii pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Podobnie jest w przypadku USA i Chin.

Reklama

Mamy teraz do czynienia z rekordową liczbą przypadków zakażeń koronawirusem. Najgorzej jest obecnie w Ameryce Łacińskiej, sytuacja w Europie wydaje się być natomiast stabilna.

Kurs euro (EUR) do dolara (USD) w górę

Mieliśmy wybicie na kursie euro wobec dolara (EUR/USD). Obecnie dominuje pozytywny sentyment, a zatem wiele wskazuje na trend wzrostowy w krótkim okresie.

Końcówka tygodnia pod względem danych makroekonomicznych zapowiada się najciekawiej. W piątek dotrą do nas istotne dane z ryku pracy w USA (raport NFP), a w czwartek poznamy decyzję EBC -  dowiemy się, w jakim stopniu Europejski Bank Centralny zwiększy program skupu obligacji, a być może wprowadzi też jakieś inne narzędzia stymulacyjne.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Oskar Nawalany

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował na łamach m.in. Onetu, Wirtualnej Polski, Business Insidera, Komputer Świata, Auto Świata, Noizza, Super Expressu czy No Fluff Jobs.


Reklama
Reklama