Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czarna seria na parach z jenem (JPY) trwa. Skąd siła japońskiej waluty?

|
selectedselectedselected
Czarna seria na parach z jenem (JPY) trwa. Skąd siła japońskiej waluty? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Jen (JPY) to jedna z walut uważana przez inwestorów za tzw. bezpieczna przystań. Jest kupowany w czasie niepewności rynkowej i spadków na indeksach giełdowych. Tak samo jest i teraz. Od 03.09 gdy rozpoczęły się spadki na głównych indeksach, jen rozpoczął swój rajd wzrostowy. Rzućmy okiem na wykresy par z jenem.

Najpierw wykres jena – wkrótce możliwa korekta

Indeks jena pokazuje wybicie z formacji klina zniżkującego co doprowadziło do dynamicznego rajdu wzrostowego japońskiej waluty. Wydaje się, że za chwilę nastąpi przynajmniej przerwa we wzrostach a to za sprawą poziomu oporu w okolicach 304.50. Po korekcie spadkowej wzrosty powinny być kontynuowane.

 Wykres 1. Notowania indeksu jena (JPY_I), interwał dzienny – Źródło: stooq.plWykres 1. Notowania indeksu jena (JPY_I), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Notowania indeksu jena (JPY_I), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

URL Artykułu

Dolar kanadyjski (CAD) w ciekawym miejscu

Reklama

Na parze CADJPY doszło do wybicia z klina zwyżkującego co doprowadziło do spadków z poziomów 81.0 do nieco powyżej 78.0. Kurs pary znajduje się teraz w ciekawym miejscu. Wczorajsza świeca dzienna przetestowała swoim dolnym cieniem ważny poziom wsparcia, który wielokrotnie powstrzymywał spadki. Jednocześnie cały ostatni ruch spadkowy mógł być tylko ruchem powrotnym do wybitej linii trendu spadkowego. Z drugiej strony dzisiejsza świeca tworzy jak na razie spadkowy pin bar na oporze. W związku z niejasną sytuacją należy poczekać albo na wybicie 79.0 w górę, co może doprowadzić do większej korekty wzrostowej, albo na wybicie w dół wsparcia na 78.4 co spowoduje kontynuację spadków nawet w rejony 77.6.

  Wykres 2. Kurs dolara kanadyjskiego do jena (CADJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl Wykres 2. Kurs dolara kanadyjskiego do jena (CADJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

 Wykres 2. Kurs dolara kanadyjskiego do jena (CADJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Szukamy miejsca na GBPJPY do podłączenia się do shortów

Słabość funta dobrze widać na wykresie GBPJPY. Od początku września para straciła ponad 850 pipsów. Oczywiście tak mocne spadki nie wyhamują szybko. Bezpieczniej jest poczekać na korektę wzrostową i podłączyć się do panującej tendencji. Ciekawym miejscem do zajęcia pozycji krótkich może być strefa oporu 134.30-134.5 będąca kiedyś wsparciem dla ceny. Reakcja podażowa w tym obszarze może być sygnałem do shortów. Cel pozostaje niezmienny – poziom 132.0.

 Wykres 3. Kurs funta do jena (GBPJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.plWykres 3. Kurs funta do jena (GBPJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Reklama

Wykres 3. Kurs funta do jena (GBPJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Kalista

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku.
Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.


Reklama
Reklama