Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Stopy rosną, rynki panikują. Co przyniesie tydzień? - dr Przemysław Kwiecień

|
selectedselectedselected
Stopy rosną, rynki panikują. Co przyniesie tydzień? - dr Przemysław Kwiecień | FXMAG INWESTOR
Materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ceny ropy reagują już nie tylko na próby wprowadzenia unijnego embarga, ale również zapowiedź Japonii oraz państw grupy G7 o całkowitym uniezależnieniu się od rosyjskich węglowodorów. Nie pomaga także silny dolar, który zyskuje po wyraźnie jastrzębim posiedzeniu Fed w zeszłym tygodniu.

Jerome Powell wyklucza podwyżkę o 75 pb., a rozpoczęcie redukcji bilansu Rezerwy Federalnej dopiero od czerwca pozostawia pewien niedosyt. Oczekiwania rynkowe wobec przyszłej ścieżki polityki monetarnej w USA zmniejszają się, z kolei Bank Anglii przedstawia ponury scenariusz dotyczący wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym między innymi przedstawiamy aktualną na wykresach, gdy stopy rosną, a rynki panikują.

 

W dzisiejszym webinarze:

  • Fed podnosi stopy - co dalej?
  • Pora na stagflację w Wielkiej Brytanii?
  • Co kreuje cenę ropy w tym momencie?

Oglądaj online

Reklama

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Przemysław Kwiecień

Przemysław Kwiecień

Główny Ekonomista X-Trade Brokers. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent UW i London Metropolitan University (tytuł MSc). Najlepszy analityk makroekonomiczny 2014 roku według NBP, Rzeczpospolitej i Parkietu. Wielokrotnie w czołówce rankingów prognoz walutowych agencji Bloomberg.

Autora możesz obserwować na LINKEDIN | TWITTER


Reklama
Reklama