Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Raport rynkowy - z geopolityką w tle

|
selectedselectedselected
Raport rynkowy - z geopolityką w tle  | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wczorajsze kalendarium publikacji danych makro było pustawe i uwaga uczestników rynku skupiona była w dużej mierze na międzynarodowych wydarzeniach politycznych. Wczorajsza wizyta N. Pelosi (spikera Izby Reprezentantów) na Tajwanie doprowadziła do wzrostu napięć na linii Waszyngton – Pekin.

Dla rynków kwestia jest o tyle istotna, że może, w przypadku zaostrzania reakcji Chin czy też USA, prowadzić do dalszej defragmentacji globalnej wymiany handlowej. Oczywiście kwestie bezpieczeństwa w regionie Azji Wschodniej również wchodzą w grę. Powyższy element był jedną z przyczyn redukcji apetytu na ryzyko na rynkach. W tle przewijały się również jastrzębie komentarze ze strony członków Fed, którzy potwierdzili, że są skupieni na zwalczaniu inflacji, a ryzyka dla gospodarki biorą pod uwagę w drugiej kolejności.

Raport rynkowy - Z geopolityką w tle  - 1Raport rynkowy - Z geopolityką w tle  - 1

Zarysowana ścieżka stóp przez szefa Fed z Chicago, C Evansa, sugeruje, że stopa Fed może dojść do ok. 4% w 1 połowie przyszłego roku. Rynkowe wyceny są o ok. 50 p.b. niżej od tego poziomu. Summa summarum wczorajszy dzień na rynkach zakończył się umocnieniem dolara, spadkami na giełdach akcji (SP500 -0,7%, DAX -0,2%) oraz osłabieniem amerykańskiego długu.

Raport rynkowy - Z geopolityką w tle  - 2Raport rynkowy - Z geopolityką w tle  - 2

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech.


Reklama
Reklama