Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kryzys migracyjny pozbawił podatników 150 miliardów dolarów w rok

|
selectedselectedselected

"Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego narodu amerykańskiego są te otwarte granice. Koszt społeczny stale jest widoczny dla narodu amerykańskiego." - grzmią republikańscy politycy.

Kryzys migracyjny pozbawił podatników 150 miliardów dolarów w rok
Piotr Hukalo/East News
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Kryzys migracyjny kosztował podatników w USA przeszło 150 miliardów dolarów
  • Najwięcej zapłacili mieszkańcy Kalifornii i Teksasu

 

Kryzys migracyjny w USA słono kosztuje

Z badania przeprowadzonego przez Federation for American Immigration Reform (FAIR) w 2023 roku wynika, że amerykańscy podatnicy wydali około 150 miliardów dolarów na usługi rządowe i wsparcie dla 20 milionów nielegalnych imigrantów przebywających w kraju.

Aż dziewiętnaście stanów USA wydało ponad 1 miliard dolarów na rozwiązanie kryzysu migracyjnego. Jak wynika z badania FAIR, Kalifornia poniosła największe koszty, przeznaczając prawie 31 miliardów dolarów na wsparcie dla nielegalnych imigrantów i ich dzieci. Na drugim miejscu znalazł się Teksas, który wydał ponad 13 miliardów dolarów, a następnie Floryda z wydatkami przekraczającymi 8 miliardów dolarów. Za nimi uplasowały się Nowy Jork i New Jersey.

 

kryzys migracyjny pozbawil podatnikow 150 miliardow dolarow w rok grafika numer 1kryzys migracyjny pozbawil podatnikow 150 miliardow dolarow w rok grafika numer 1

Reklama

Źródło: Nypost.

 

Zgodnie z szacunkami FAIR, całkowite koszty ponoszone przez amerykańskich podatników związane z nielegalną imigracją wyniosły 182 miliardy dolarów. Jednakże nielegalni migranci również płacą podatki, a ich wkład do lokalnych, stanowych i federalnych budżetów oszacowano na około 32 miliardy dolarów. W rezultacie amerykańscy podatnicy nadal zostali obciążeni kosztami wynoszącymi 150 miliardów dolarów.

 

Czytaj również: Kolejne złe wieści dla programistów. Liczba ofert pracy mocno spada

 

Republikanie ostro o najnowszych danych

Reklama

W Massachusetts przywódcy Partii Republikańskiej twierdzą, że w kasach stanowych brakuje 1 miliarda dolarów i oskarżają rząd kontrolowany przez Demokratów o ciche przekierowywanie pieniędzy z podatków na walkę z kryzysem migracyjnym. „Administracja Healey-Driscoll owinęła tajemnicą prawie 1 miliard dolarów wydanych, pozostawiając mieszkańców Massachusetts w ciemności. Ukryli kluczowe informacje na temat 600 incydentów z udziałem policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Blokując dziennikarzy na każdym kroku, administracja utrudnia przepływ informacji do opinii publicznej”. — powiedziała Fox News Amy Carnevale z partii.

Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego narodu amerykańskiego są te otwarte granice. Koszt społeczny stale jest widoczny dla narodu amerykańskiego. Ale nie sądzę, żebyśmy wystarczająco dużo mówili o ciężarze finansowym podatników i wpływie na finanse. - mówił kongresmen Jodey Arrington.

 

Republikanin Tom McClintock podkreślał, że opozycja wobec nielegalnej imigracji nie oznacza sprzeciwu wobec imigracji legalnej. - W rzeczywistości, ludzie, którzy są najbardziej wściekli na nielegalną imigrację, to legalni imigranci, którzy grali według zasad, cierpliwie czekali w kolejce i teraz patrzą, jak miliony nielegalnych imigrantów wpycha się przed nimi w kolejkę. A jeśli zamierzamy zachęcać i nagradzać nielegalną imigrację, co jest dziś jasną i spójną polityką Demokratów, to nie ma sensu legalnej imigracji. - mówił polityk.

 

Prezydent Biden stworzył ten kryzys pierwszego dnia, kiedy podpisał swoje pierwsze działania, które podważyły ​​bezpieczeństwo granic i zachęciły do ​​nielegalnej imigracji. Pomimo bezprecedensowego wzrostu nielegalnej imigracji administracja Bidena postanowiła zaprzeczyć, że w ogóle istniał jakikolwiek problem. - skomentował Rudy Yakym, Członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

 

To okrucieństwo wydawać pieniądze podatników na wsparcie i pomoc ludziom, którzy nie mają nawet prawnego prawa do przebywania tutaj, ponieważ rząd federalny wprowadził politykę, która na to pozwala. — powiedział Chris Clem, były szef Straży Granicznej w sektorze Yuma w Arizonie.

 

Reklama

Czytaj również: Rynek pracy w Polsce zaskakuje. Chomikowanie pracowników i 4-krotnie więcej rekrutacji

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Mateusz Myśliwiec

Mateusz Myśliwiec

Redaktor portalu FXMAG. Makler papierów wartościowych (nr licencji 3657), Makler Rynków Finansowych (nr licencji 266). Inwestor indywidualny zafascynowany rynkami finansowymi. Zwolennik ekonomii behawioralnej.


Ładowanie komentarzy...

Reklama
Reklama