Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co najmniej 100 tys. dzieci dotkniętych trzęsieniem ziemi w Maroku

|
selectedselectedselected
Co najmniej 100 tys. dzieci dotkniętych trzęsieniem ziemi w Maroku | FXMAG INWESTOR
materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Trzęsienie ziemi, które w piątek późnym wieczorem nawiedziło Maroko, było najsilniejsze od 1960 r. Według szacunków ucierpiało w nim ponad 300 tys. osób, z których jedna trzecia to dzieci. UNICEF jest gotów, aby w razie potrzeby podjąć na miejscu działania humanitarne, w ścisłej współpracy z władzami i partnerami ONZ.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 uderzyło w piątek, 8 września, tuż po godz. 23, gdy większość dzieci i rodzin spała w swoich domach. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że w Marrakeszu i górach Atlasu Wysokiego ucierpiało ponad 300 tys. osób. Według władz zginęło ponad 2600 osób, w tym dzieci, a tysiące innych zostało rannych. Liczby te prawdopodobnie jeszcze wzrosną.

Co najmniej 100 tys. dzieci dotkniętych trzęsieniem ziemi w Maroku - 1Co najmniej 100 tys. dzieci dotkniętych trzęsieniem ziemi w Maroku - 1

© UNICEF_UNI434160_Benkirane

 

Reklama

Zniszczonych zostało tysiące domów, zmuszając wiele rodzin do ucieczki i szukania schronień tymczasowych przy zmieniającej się pogodzie i spadających nocą temperaturach. Szkoły, szpitale i inne placówki medyczne i edukacyjne zostały uszkodzone lub zniszczone, co dodatkowo wpływa na dobrostan najmłodszych. Można się spodziewać, że podobnie jak w przypadku wszystkich poważnych trzęsień ziemi, wstrząsy wtórne prawdopodobnie będą się utrzymywać w nadchodzących dniach i tygodniach, narażając dzieci i rodziny na dalsze ryzyko.

Co najmniej 100 tys. dzieci dotkniętych trzęsieniem ziemi w Maroku - 2Co najmniej 100 tys. dzieci dotkniętych trzęsieniem ziemi w Maroku - 2

© UNICEF_UNI434158_Benkirane

 

UNICEF zmobilizował personel humanitarny, aby na miejscu natychmiast wesprzeć działania pomocowe, prowadzone przez władze Królestwa Maroka. W razie potrzeby jesteśmy gotowi do działania w ścisłej koordynacji z władzami i partnerami ONZ, aby dotrzeć do poszkodowanych dzieci i rodzin.

Dzieci i ich rodziny dotknięte tą katastrofą także w dalszej przyszłości będą potrzebować schronienia, bezpiecznej wody pitnej i żywności, wsparcia psychospołecznego oraz dostępu do podstawowych usług zdrowotnych i edukacyjnych. Sprawne niesienie pomocy i natychmiastowe uruchomienie działań humanitarnych wymaga dysponowania odpowiednimi środkami, które właśnie w takich sytuacjach mogą jak najszybciej być wykorzystane.

Reklama

Pomóc można już dziś wspierając naszą zbiórkę.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Reklama
Reklama