Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Burzliwe czasy: Zrozumienie sytuacji makroekonomicznej

|
selectedselectedselected
Burzliwe czasy: Zrozumienie sytuacji makroekonomicznej | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Sektory instrumentów o stałym dochodzie, które eliminują ryzyko kredytowe, wydają się wyceniać recesję, podczas gdy sektory skłonne do podejmowania ryzyka kredytowego wydają się być znacznie bardziej optymistyczne. Z przyjemnością przedstawiamy Piętnastkę Franklin Templeton Fixed Income (FTFI), serię wideo zaprojektowaną w celu omówienia istotnych tematów rynkowych w około 15 minut. W tym inauguracyjnym segmencie dołącz do dyrektora inwestycyjnego FTFI Sonala Desai i zarządzającego portfelem Ricka Kleina, którzy omawiają obecne środowisko makroekonomiczne i dzielą się swoimi poglądami na temat stóp procentowych, zawirowań w sektorze bankowym, pułapu zadłużenia w USA i nie tylko.

 

Kilka z poruszonych tematów obejmuje:

  • Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) podniosła stopy procentowe o 25 punktów bazowych (pb) na majowym posiedzeniu, zgodnie z oczekiwaniami. W towarzyszącym temu oświadczeniu wskazano jednak, że Fed będzie teraz podejmował decyzje polityczne na zasadzie "posiedzenie po posiedzeniu" i zasygnalizował, że byłby skłonny wstrzymać cykl podwyżek, gdyby uznano to za stosowne. Niemniej jednak wydaje się, że rynek nie wycenia przerwy, ale raczej wielokrotne obniżki stóp procentowych do końca 2023 roku. Kto więc ma rację, Fed czy rynek?
  • Widzimy dyslokację na rynku; sektory o stałym dochodzie, które eliminują ryzyko kredytowe, wydają się wyceniać recesję, podczas gdy ci, którzy chcą podjąć ryzyko kredytowe, wydają się być znacznie bardziej optymistyczni. Sonal i Rick mówią nam, co ich zdaniem oznaczają te rozbieżne poglądy i jak w konsekwencji pozycjonują portfele. Czy obecne spready aktywów o stałym dochodzie są odpowiednio wyceniane, biorąc pod uwagę ogólne otoczenie gospodarcze i perspektywy wzrostu?
  • W tym roku byliśmy świadkami upadku kilku regionalnych pożyczkodawców, a cały sektor znalazł się pod rosnącą presją, co wywołało wiele obaw inwestorów. Sonal i Rick dzielą się swoimi prognozami dotyczącymi sektora bankowego i dostępności kredytów, a także tym, jaki ich zdaniem może to mieć wpływ na otoczenie makroekonomiczne i rynki instrumentów o stałym dochodzie. Czy to początek zapaści kredytowej lub kryzysu bankowego?
  • Jak widzieliśmy już kilkakrotnie w ciągu ostatniej dekady, Stany Zjednoczone stoją w obliczu kolejnego impasu związanego z pułapem zadłużenia z potencjalnym niewypłacalnością już pod koniec maja. Sonal i Rick mówią nam, czy obawiają się historycznej niewypłacalności amerykańskiego długu. Jak może to wpłynąć na rynki instrumentów o stałym dochodzie?

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Franklin Templeton

Franklin Templeton

Franklin Templeton to amerykańska międzynarodowa spółka holdingowa, która wraz ze swoimi spółkami zależnymi jest nazywana Franklin Templeton; jest globalną firmą inwestycyjną założoną w Nowym Jorku w 1947 roku jako Franklin Distributors, Inc.


Reklama
Reklama