Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny – indeks PMI jeszcze głębiej poniżej 50 pkt.! Nihil novi sub sole

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny – indeks PMI jeszcze głębiej poniżej 50 pkt.! Nihil novi sub sole | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W lipcu indeks S&P dla krajowego przetwórstwa zanurkował do 42,1 pkt z 44,4 pkt w czerwcu wobec naszej prognozy na poziomie 44,2 pkt. Tym samym potwierdził on kiepskie nastroje w gospodarce widoczne w opublikowanych wcześniej indeksach koniunktury GUS oraz KE.

Podobnie jak w poprzednim miesiącu głównymi czynnikami wyjaśniającymi spadek były redukcje ocen bieżącej produkcji i nowych zamówień (odjęły 1,5 pkt). Zatrudnienie pozostało bez zmian (choć poniżej 50 pkt.), a czas dostaw i zakupy zapasów dopełniły pozostałe 0,8 pkt. spadku wobec czerwca. W szczegółach raportu S&P przytacza, że odchodzący pracownicy nie byli zastępowani.

Biuletyn ekonomiczny – PMI jeszcze głębiej poniżej 50 pkt  - 1Biuletyn ekonomiczny – PMI jeszcze głębiej poniżej 50 pkt  - 1

Nihil novi sub sole. Wczorajszy odczyt potwierdza nasze oczekiwania, że nikłe są szanse, że RPP podniesie stopy procentowe w tym roku/cyklu.

 

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama