Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biuletyn ekonomiczny - bogaty tydzień danych makro na horyzoncie

|
selectedselectedselected
Biuletyn ekonomiczny - bogaty tydzień danych makro na horyzoncie | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Tydzień rozpoczniemy dosyć skromnie od marcowych danych o podaży pieniądza, które zamkną serię miesięcznych wskaźników za ten miesiąc. Publikacja nie przyniesie wiele emocji, gdyż wszyscy spodziewają się odczytu blisko +7,7% r/r wobec 8,0% r/r w poprzednim miesiącu. Niemniej będziemy wypatrywali w publikacji znamion dalszego spowolnienia akcji kredytowej.

Ciekawiej będzie jutro, gdy węgierski bank centralny podejmie decyzję nt. poziomu stóp oraz poznamy marcowe dane ze Stanów o zamówieniach w przemyśle i z rynku nieruchomości. W czwartek światło dzienne ujrzy uzupełnienie do piątkowych danych PMI – indeksy ESI. Także tego dnia amerykański urząd statystyczny opublikuje pierwszy szacunek PKB za I kw. Konsensus przewiduje wyraźne spowolnienie do 1,0% kdk ann. w porównaniu do 6,9% kwartał wcześniej. Tydzień zamkniemy wstępnymi szacunkami inflacji za kwiecień (w tym dla Polski) oraz pierwszymi szacunkami PKB w I kw. w Europie.

Kalendarz publikacji makroekonomicznych

Biuletyn ekonomiczny - Bogaty tydzień makro na horyzoncie - 1Biuletyn ekonomiczny - Bogaty tydzień makro na horyzoncie - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


BGK - analizy ekonomiczne

BGK - analizy ekonomiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


Reklama
Reklama