Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rynek akcji – mocny wzrost kursu KGHM zwrócił uwagę inwestorów; sezon wyników w pełni

|
selectedselectedselected
Rynek akcji – mocny wzrost kursu KGHM zwrócił uwagę inwestorów; sezon wyników w pełni | FXMAG INWESTOR
Materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Rewizyjny odczyt amerykańskiego PKB rozczarował, w ujęciu zanualizowanym w II kw. spadł o 0,9%, a oczekiwano wzrostu o 0,4%. Pomimo tego indeksy na Wall Street kontynuują odbicie – S&P 500 zyskał wczoraj 1,2%, a Nasdaq 1,1%. W Europie również dominował popyt, wśród liderów znalazł się francuski CAC40 (+1,3%), nieco słabszy był niemiecki DAX (+0,9%). Dziś na sesji azjatyckiej panują mieszane nastroje, jednak dość istotnie tanieją chińskie spółki, indeks Hang Seng przecenia się o ok. 2,5%, SSE Comp zniżkuje o niecały 1%. Poranne notowania kontraktów terminowych na kluczowe amerykańskie i europejskie indeksy znajdują się na poziomach lekko wyższych od wczorajszych zamknięć.

 

Wczoraj opublikowane wyniki Apple okazały się nieco lepsze od konsensusu – zysk na akcję wyniósł 1,20 USD, wobec oczekiwań na poziomie 1,16 USD. Amazon odnotował nieco wyższe przychody – 121,2 mld USD (+7% r/r) wobec oczekiwań na poziomie 119,1 mld USD, strata na akcję wyniosła 0,2 USD, wobec 0,76 USD zysku rok wcześniej. Na kolejny kwartał spółka prognozuje przychody w zakresie 125-130 mld USD, co zostało pozytywnie przyjęte przez rynek – spółka drożeje o niemal 14% w handlu pozasesyjnym. Mocno rozczarował jednak Intel, który traci ok. 8% w handlu pozasesyjnym, po tym jak zysk na akcję w II kw. wyniósł zaledwie 0,29 USD wobec konsensusu na poziomie 0,7 USD. Intel istotnie obniżył całoroczne prognozy zysku na akcję z 3,6 USD na 2,3 USD na koniec roku. Dziś raporty za II kw. przedstawią: Exxon Mobil, Procter & Gamble, Chevron i AbbVie.

 

 

Reklama

W kalendarium makro – pojawiły się już dane z Japonii – pozytywnie zaskoczyła produkcja przemysłowa, która wzrosła o 8,9% m/m, wobec oczekiwanego wzrostu o 3,7%, słabiej wypadła jednak sprzedaż detaliczna o 1,5% r/r, wobec prognoz na poziomie 2,8%. Wyżej od konsensusu o 0,1 p.p. wypadły odczyty inflacji CPI (+2,3% r/r) i stopy bezrobocia (2,6%). Następnie poznamy niemiecki odczyt PKB i stopę bezrobocia, krajową inflację CPI, dane ze strefy euro – inflację HICP i odczyt PKB. W II części dnia poznamy dane o wydatkach i dochodach Amerykanów, a także odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan.

Rynek akcji – wyniki Apple zaskoczyły. Na krajowym parkiecie uwagę zwracają mocne wzrosty akcji KGHM  - 1Rynek akcji – wyniki Apple zaskoczyły. Na krajowym parkiecie uwagę zwracają mocne wzrosty akcji KGHM  - 1

 

 

Główne krajowe indeksy lekko wczoraj zyskały. Wśród blue chipów uwagę zwraca mocny wzrost KGHM (+7,4%), przy wartości obrotów sięgającej 126 mln zł. Interesująco wygląda wykres spółki – długoterminowy trend spadkowy daje oznaki wyczerpania, a kurs znalazł się w górnej granicy konsolidacji rozgrywanej w lipcu – między poziomami 100-110 zł. W indeksie małych spółek 3 walory rosły w dwucyfrowym tempie – STS (+12,4%), Serinus (+12,2%) i Bumech (+10,9%) – każdej z nich towarzyszyły zwiększone obroty. Bumech w trakcie sesji opublikował solidne wyniki. Drugi dzień z rzędu mocną korektę odnotował Biomed-Lublin (-12,9%).

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.


Reklama
Reklama