Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Pogląd na segmenty rynkowe – dług Polski oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych

|
selectedselectedselected
Pogląd na segmenty rynkowe – dług Polski oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych  | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Pogłębienie „jastrzębiej” retoryki ze strony prezesa NBP, prof. Glapińskiego w ostatnim czasie istotnie wpłynęło na podwyższenie oczekiwań dotyczących zasięgu trwającego cyklu podwyżek stóp.

Obecnie rynek wycenia dotarcie stopy WIBOR w 2H2022 powyżej poziomu 4,5%, co oznacza, przebicie wycen z końca 2021 r. Po lutowym posiedzeniu RPP spodziewamy się piątej podwyżki o 50-75pb, która doprowadzi stopę referencyjną do poziomu 2,75-3%.

Uważamy, że wspomniane zaostrzenie retoryki przez szefa NBP wynika w dużej mierze z chęci umocnienia PLN, który ma być jednym z instrumentów walki z inflacją i niekoniecznie oznacza bezwzględne dążenie RPP do zacieśniania polityki monetarnej powyżej obecnych oczekiwań.

Zwracamy uwagę, że „poduszka bezpieczeństwa” w postaci wysokich rentowności jest już na tyle duża, że w średnim terminie neutralizuje ewentualne negatywne efekty cenowe związane z ruchem krzywej rentowności.

Pogląd na segmenty rynkowe – dług Polski oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych  - 1Pogląd na segmenty rynkowe – dług Polski oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych  - 1

Reklama

Pogląd na segmenty rynkowe – dług Polski oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych  - 2Pogląd na segmenty rynkowe – dług Polski oraz polski rynek funduszy inwestycyjnych  - 2

 

Barometr Inwestycyjny Xelion

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama
Reklama