Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Molecure: omówienie wyników finansowych spółki za 1Q23

|
selectedselectedselected
Molecure: omówienie wyników finansowych spółki za 1Q23 | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Molecure podał wczoraj wyniki za 1Q23. Główne punkty:

  • Przychody w 1Q23 wyniosły 1.0 mln PLN, płasko r/r i zgodnie z naszymi prognozami, powyżej konsensus PAP (0.1 mln PLN); jedyne przychody pochodzą z grantów, brak przychodów z umów partneringowych.
  • Koszty operacyjne wyniosły 5.2 mln zł w porównaniu do 3.8 mln PLN w 1Q22, nieco niżej od naszych oczekiwań (5.5 mln PLN)
  • Raportowana strata EBITDA wyniosła -3.8 mln PLN i była lekko niższa od naszych prognoz (-4.2 mln PLN) a także mniejsza niż zakładał konsensus (-5.9 mln PLN).
  • Amortyzacja wyniosła 0.4 mln PLN, przychody finansowe wyniosły 1.0 mln PLN, w tym 0.4 mln PLN odsetek od Urzędu Skarbowego (my zakładaliśmy przychody finansowe 1.0 mln PLN).
  • Strata netto wyniosła 3.2 mln PLN w porównaniu do oczekiwań 3.5-5.9 mln PLN straty netto.
  • Przepływy operacyjne wyniosły -6.3 mln PLN w porównaniu do -4.5 mln PLN w 1Q22, my zakładaliśmy -6.2 mln PLN.
  • Wydatki na badania i rozwój wyniosły 7.4 mln PLN wyraźnie więcej w porównaniu do 5.0 mln PLN w 1Q22; granty wyniosły 1.9 mln PLN vs. 2.5 mln PLN w 1Q22.
  • Gotówka netto na koniec 1Q23 wyniosła 47.5 mln PLN, w porównaniu do 59.2 mln PLN na koniec 4Q22. Spadek pozycji gotówkowej w kwartale wyniósł 11.7 mln PLN (zgodnie z tym co spółka podawała na ostatniej konferencji wynikowej).
  • W kwietniu spółka otrzymała od Urzędu Skarbowego zwrot 8.1 mln PLN (6.9 mln PLN zwrot podatku i 1.2 mln PLN odsetki) zgodnie z ostatnią decyzją Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

 

OPINIA: Wyniki oceniamy raczej neutralnie, bez większych zaskoczeń. Wyniki finansowe były zbliżone do naszych oczekiwań, ale strata mniejsza od konsensusu dzięki nieco wyższym przychodom z grantów oraz mniejszym kosztom operacyjnym k/k. Poziom spadku gotówki nie jest zaskoczeniem, gdyż spółki informowała o stanie gotówki na koniec marca na ostatniej konferencji. W kolejnych kwartałach spodziewamy się wyższych kosztów oraz nakładów na badania i rozwój w związku z postępującym badaniem OATD-02 1 fazy klinicznej oraz planowanym startem badania OATD-01 w kolejnych miesiącach. Zwrot podatku otrzymany w 2Q23 jednorazowo powinien obniżyć kwartalny spadek pozycji gotówkowej w spółce.

Molecure: Omówienie wyników finansowych spółki za 1Q23 - 1Molecure: Omówienie wyników finansowych spółki za 1Q23 - 1

 

Reklama

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama