Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

GRENEVIA S.A.: Uruchomienie Programu Integracji Operacyjnej (2014-02-28)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 10:Uruchomienie Programu Integracji Operacyjnej Grupy FAMUR

Firma: FAMUR Spółka Akcyjna
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO









Raport bieżący nr 10 / 2014





Data sporządzenia: 2014-02-28
Skrócona nazwa emitenta
FAMUR S.A.
Temat
Uruchomienie Programu Integracji Operacyjnej Grupy FAMUR
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd FAMUR S.A. informuje, że na posiedzeniu w dniu 28 lutego 2014 r. podjął uchwałę o uruchomieniu "Programu Integracji Operacyjnej" Grupy FAMUR. W tym samym dniu Rada Nadzorcza, zaakceptowała program i przyjęła do wdrożenia.
W ramach programu Zarząd FAMUR S.A. zapoczątkował proces łączenia podmiotów Grupy Kapitałowej w taki sposób, aby docelowo stanowiły jeden podmiot z wieloma zakładami produkcyjnymi. Cel długoterminowy postawiony przed tym programem wynika z realizowanego od wielu lat konsekwentnego procesu upraszczania struktury organizacyjnej i ograniczania kosztów ponoszonych przez Emitenta.

Realizując wyżej opisany program w dniu 28 lutego 2014 r. Zarząd FAMUR S.A. podjął decyzję o zamiarze połączenia i rozpoczął procedurę połączenia Emitenta ze swoją spółką zależną REMAG S.A., w której posiada 100% udziałów.

Na podstawie §19 ust. 1 RMF Emitent podaje poniżej wymagane informacje szczegółowe dotyczące planowanego połączenia:

1. Uzasadnienie podjęcia decyzji o zamiarze połączenia i informacje o cele długookresowych, które mają zostać zrealizowane w wyniku podjętych decyzji
Połączenie ma na celu uproszczenie struktury organizacyjnej Grupy oraz obniżenie kosztów i dalszą poprawę efektywności Grupy Kapitałowej. Działalność operacyjna obu łączących się spółek będzie kontynuowana w dotychczasowych zakresach z wykorzystaniem optymalnej infrastruktury produkcyjnej oraz kwalifikacji i doświadczeń pracowników przy pomocy najlepszych rozwiązań, którymi dysponują obie spółki. Połączenie spółek umożliwi w lepszy i bardziej efektywny sposób wykorzystanie potencjału firm.

2. Sposób planowanego połączenia wraz ze wskazaniem jego podstawy prawnej
Połączenie nastąpi na podstawie art. 492 §1 pkt 1 Kodeksu Spółek Handlowych, z uwzględnieniem art. 515 §1 oraz art. 516 §6 Kodeksu Spółek Handlowych, to jest przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą, bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej.

3. Wskazanie podmiotów, które mają się połączyć wraz z podstawową charakterystyką ich działalności
- FAMUR S.A. z siedzibą przy ul. Armii Krajowej 51, 40-698 Katowice, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym Katowice - Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem: 0000048716. Przedmiotem działalności FAMUR S.A. jest produkcja kombajnów ścianowych dla górnictwa węgla kamiennego.
- REMAG S.A. z siedzibą przy ul. T. Boya Żeleńskiego 105, 40-750 Katowice, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym Katowice - Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem: 0000276807. Spółka REMAG S.A. specjalizuje się w produkcji i serwisowaniu kombajnów chodnikowych. Wykonuje także roboty górnicze z wykorzystaniem własnego sprzętu oraz wynajmuje kombajny chodnikowe i urządzenia górnicze.

W celu optymalnego zarządzania połączonym podmiotem Zarząd FAMUR S.A. podjął decyzję o uruchomieniu 4 oddziałów produkcyjnych w ramach FAMUR S.A.:
- FAMUR S.A. Systemy Ścianowe oddział w Katowicach prowadzącego produkcję i remonty kombajnów ścianowych,
- FAMUR S.A. Elektryka oddział w Katowicach obejmującego swym zakresem E-kopalnię, elektronikę oraz zasilanie,
- FAMUR S.A. Infrastruktura Kopalni oddział w Katowicach prowadzącego działalność obejmującą przede wszystkim zabudowę i wyposażenie szybów oraz budowę i modernizację zakładów wzbogacania węgla,
- FAMUR S.A. Systemy Chodnikowe REMAG oddział w Katowicach, w ramach którego prowadzona będzie dotychczasowa działalność REMAG S.A.

W wyniku uruchomienia Programu w dniu 28 lutego 2014 r. zaakceptowano również decyzję o reorganizacji procesów produkcyjnych w wybranych podmiotach grupy. W szczególności Zarząd Emitenta uzgodnił z Zarządem spółki zależnej Emitenta ZMG Glinik Sp. z o.o. intencję nabycia wszystkich akcji FAZOS S.A. W związku z sytuacją
rynkową w Polsce, w szczególności dotykającą Kompanię Węglową S.A., spółki podjęły decyzję o wygaszeniu części procesów produkcyjnych FAZOS S.A. związanych przede wszystkim z produkcją konstrukcji stalowych, jednocześnie zachowując możliwość produkcji i sprzedaży obudów.

Część nieruchomości i budynków zakładu produkcyjnego, FAZOS S.A. zamierza sprzedać spółce planującej rozwój produkcji przemysłowej na terenie Tarnowskich Gór. Przyszły nabywca zobowiązuje się również, że nie będzie prowadził działalności gospodarczej polegającej na produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych w sposób bezpośredni lub pośredni dla górnictwa i deklaruje, że docelowo może zatrudniać ok. 200 osób.
W związku z powyższym planowane jest uruchomienie w FAZOS S.A. procedury zwolnień grupowych. Emitent podjął starania, aby przyszły nabywca nieruchomości produkcyjnych i hal zaoferował pracę dla części pracowników obecnie zatrudnionych w FAZOS S.A. Na chwilę obecną ofertę zatrudnienia otrzyma około 30 pracowników.
Dodatkowo łącznie do 20 osób dostanie propozycje pracy z innych zakładów produkcyjnych Grupy FAMUR i Grupy TDJ. Zarząd FAMUR S.A. oczekuje, że zakład produkcyjny FAZOS S.A. po realizacji całego procesu będzie kontynuować produkcję obudów zmechanizowanych, a Grupa FAMUR utrzyma posiadane moce wytwórcze dla tej linii produktowej.

W ramach Programu Integracji Operacyjnej przyjęto również, że nie wcześniej niż na koniec 2014 r. Zarząd Emitenta uruchomi procedurę połączenia z kolejnymi spółkami zależnymi. Daty ostatecznych decyzji będą warunkowane specyfiką każdej z tych firm. W wyniku planowanej integracji operacyjnej, FAMUR S.A. planuje prowadzić działalność w formie oddziałów zamiejscowych, którymi będą obecne siedziby spółek objętych Programem.
W wyniku uruchomienia Programu Emitent planuje utworzyć w ciężar wyników skonsolidowanych 1 kwartału 2014 r. rezerwy i odpisy w kwocie do 20 mln zł. Oszczędności z tytułu wdrożenia tego Programu powinny wynieść ponad 20 mln zł rocznie.

Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U. Nr 184, poz. 1539) tekst jednolity z dnia 9 października 2009 r. (Dz.U. Nr 185, poz.1439).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2014-02-28 Waldemar Łaski Prezes Zarządu
2014-02-28 Beata Zawiszowska Wiceprezes Zarządu

Cena akcji Grenevia

Cena akcji Grenevia w momencie publikacji komunikatu to 3.58 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Grenevia aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Grenevia.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama