Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 22:Ocena sytuacji Spółki przygotowanej przez Radę Nadzorczą

Firma: DORADZTWO GOSPODARCZE DGA SA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO









Raport bieżący nr 22 / 2008





Data sporządzenia: 2008-05-27
Skrócona nazwa emitenta
DGA
Temat
Ocena sytuacji Spółki przygotowanej przez Radę Nadzorczą
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Spółki Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. uprzejmie informuje, że Rada Nadzorcza w oparciu o zasadę nr 18 III ustęp 1 punkt 1 ładu korporacyjnego, wynikającą z dokumentu ""Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW" dokonała oceny sytuacji Spółki.

Niniejszym podajemy treść powyższej oceny:

§ 1

I. Ocena działalności Spółki

Czwarty rok obecności Doradztwa Gospodarczego DGA S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. był trudnym rokiem dla Spółki. Spółka kontynuowała plan naprawczy, koncentrując się na wynikach z działalności operacyjnej.

Pozytywnie oceniamy przyrost przychodów ze sprzedaży Podmiotu Dominującego Grupy DGA (z 37,4 mln złotych w 2006 r. do 39 mln złotych w 2007 r.), który świadczy o dużym potencjale doradczym i organizacyjnym DGA. Zwracamy uwagę, że wzrostowi przychodów towarzyszyło osiągnięcie dodatniego wyniku, jednakże zdaniem Rady niższego od oczekiwanego. Spółka podjęła wiele działań mających na celu sanację sytuacji, które oceniamy pozytywnie. Niezadowalające wyniki Departamentu Systemów Informatycznych wpłynęły na decyzję Zarządu o likwidacji powyższego Departamentu.
Zrezygnowano z kilku nierentownych produktów, które nie przynosiły oczekiwanych przychodów.

Przełom lat 2007-2008 to dla Spółki intensywny okres inwestowania i przygotowania znaczących projektów, których efekty będą widoczne w drugim półroczu 2008 r.

Jednym z ważniejszych działań Zarządu w 2007r., było przeprowadzenie emisji akcji z prawem poboru i pozyskanie 15,8 mln złotych na nowe inwestycje i dalszy rozwój Grupy Kapitałowej. W związku z sytuacją na rynku, naszym zdaniem, istotnym jest właściwa i wnikliwa ocena potencjalnych akwizycji a także zastosowanie mechanizmów, które zapewnią efektywność przejmowanych podmiotów, których wkładem jest głównie kapitał ludzki. Uważamy, że Zarząd powinien dalej realizować działania w obszarze analizy efektywności wszystkich projektów inwestycyjnych, w obszarze poprawy efektywności operacyjnej i kontynuowania programu ograniczania kosztów. Rada Nadzorcza zwraca uwagę, że wydatki na inwestycje kapitałowe poniesione w latach poprzednich, jak i planowane winny gwarantować określoną stopę zwrotu.

Reasumując, w naszej ocenie Spółka posiada potencjał, doświadczenie i pozycję gwarantującą dalsze zwiększanie swojej konkurencyjności oraz osiąganie dobrych wyników w kolejnych latach. Pozytywnie odnosimy się do działań Zarządu mających na celu wdrożenie przyjętej Strategii oraz dalszy rozwój poprzez planowane akwizycje firm. Uważamy że rysują się dobre perspektywy dla rozwoju Spółki.

§ 2

II. Ocena systemu kontroli wewnętrznej oraz systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla Spółki

Jednym z podstawowych elementów kontroli procesu sporządzania i poprawności publikowanych sprawozdań finansowych jest weryfikacja sprawozdań finansowych przez niezależnego audytora zewnętrznego. Audytor posiada pozytywną rekomendację do przeprowadzania rewizji sprawozdań finansowych od Komitetu Audytu i Rady Nadzorczej Spółki.
Dodatkowym elementem kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem jest wewnętrzna kontrola sprawowana przez Audytora Wewnętrznego. Audytor Wewnętrzny okresowo ocenia jakość systemów kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem w odniesieniu do procesu sporządzania sprawozdań finansowych. W 2007 r. Komitet Audytu zapoznał się z wynikami 12 raportów opracowanych przez Audytora Wewnętrznego, omówił je i zalecił stosowne działania. Raporty te dotyczyły m.in. badania kosztów niektórych projektów i back-office’u, analizy prawidłowości wyceny robót w toku, czy też terminowości realizacji projektów w jednym z Departamentów.
Na początku 2008 roku Komitet Audytu zatwierdził Kodeks etyki audytora wewnętrznego oraz kartę audytu wewnętrznego w Spółce Doradztwo Gospodarcze DGA S.A.

§ 3

III. Ocena sprawozdania finansowego za 2007 r.

Rada Nadzorcza, biorąc pod uwagę uchwałę Komitetu Audytu z 15 maja 2008 r. dokonała oceny jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki i Grupy Kapitałowej Doradztwa Gospodarczego DGA S.A. za 2007 r. Sprawozdania te zostały zbadane zgodnie z obowiązującymi przepisami przez niezależnego biegłego rewidenta Misters Audytor Sp. z o.o., który wydał o sprawozdaniach opinię pozytywną.

Rada zapoznała się z opinią i raportem uzupełniającym opinię rewidenta dotyczącą zarówno jednostkowego, jak i skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. sporządzonego na formularzach raportów rocznych R 2007 i RS 2007 i uznaje, że sprawozdania zostały sporządzone rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami, a zawarte w nich informacje w pełni odzwierciedlają sytuację majątkową, finansową oraz działalność Spółki w roku 2007.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2008-05-27 Anna Szymańska Wiceprezes Zarządu
2008-05-27 Anna Olszowa Prokurent

Cena akcji Dga

Cena akcji Dga w momencie publikacji komunikatu to None PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Dga aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Dga.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama