Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Trezor ostrzega przed podróbkami swojego portfela sprzętowego. Jak je rozpoznać?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Czeska firma Trezor, będąca jednym z pierwszych i najpopularniejszych producentów portfeli sprzętowych do kryptowalut, poinformowała o swoim zdumiewającym odkryciu i jednocześnie ostrzegła przyszłych nabywców jej najpopularniejszego modelu Trezor One przed fałszywymi klonami urządzenia, sprzedawanymi zazwyczaj po niższej cenie.

 

Trezor Model One, obok Ledgera Nano S, jest niewątpliwie najpopularniejszym portfelem sprzętowym, głównie ze względu na swoją stosunkowo przystępną cenę (ok. 80 EUR). Firma od pewnego czasu otrzymywała wiadomości od klientów, którzy pytali o autentyczność urządzeń sprzedawanych najczęściej po znacznie niższych cenach (nawet kilkukrotnie) na chińskich portalach aukcyjnych, które były opisywane jako w pełni oryginalne portfele Trezor One.

 

Jak poinformowano w oficjalnym oświadczeniu, sprzedawane w Chinach po cenach niższych niż na oficjalnej stronie internetowej portfele Trezor One są fałszywymi kopiami oryginalnych urządzeń. Nie są one produkowane przez czeską firmę, dlatego też korzystanie z nich jest wysoce niebezpieczne - w najbardziej skrajnym przypadku może za ich pośrednictwem dochodzić nawet do kradzieży kluczy prywatnych.

Reklama

Co ciekawe, fałszywe klony Trezora One na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak oryginalny model - zidentyfikowanie podróbki na podstawie zdjęcia jest niemal niemożliwe, co więcej wielu nieuczciwych sprzedawców na swoich aukcjach wykorzystuje oficjalne zdjęcia oryginalnego portfela. Również samo opakowanie portfela niemal nie różni się od oryginału. Fałszywy egzemplarz można odróżnić m.in. po naklejce z kodem kreskowym, na której znajduje się napis „Made in China”, podczas gdy wszystkie portfele Trezora są produkowane w Czechach.

Czytaj także: 15-latek udowadnia, że portfel Ledger Nano S ma luki w zabezpieczeniach

Powszechnie uważa się, że przechowywanie kryptowalut na portfelach sprzętowych jest bardziej bezpieczne niż przechowywanie ich na portfelach mobilnych, online, czy softwareowych. Czy naprawdę nic im nie zagraża? 15-letni badacz bezpieczeństwa odkrył lukę w zabezpieczeniach porfeli znanej firmy Ledge.. Czytaj
15-latek udowadnia, że portfel Ledger Nano S ma luki w zabezpieczeniach

 

Producent pokazał również jak odróżnić fałszywy model po hologramie, znajdującym się na opakowaniu - podróbka posiada naklejkę z dużym czarnym logotypem Trezor, którego nie ma na oryginalnym hologramie.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do oryginalności zakupionego portfela, Trezor zaleca natychmiastowy kontakt z obsługa klienta i rezygnację z wykorzystania portfela. 

 

Reklama

Fałszywy portfel sprzętowy Trezor One po lewej oraz oryginalny po prawej, źródło: TrezorFałszywy portfel sprzętowy Trezor One po lewej oraz oryginalny po prawej, źródło: Trezor

Fałszywy portfel sprzętowy Trezor One po lewej oraz oryginalny po prawej, źródło: Trezor

 

Czytaj także: Ledger i Trezor nie boją się bessy na rynku kryptowalut - portfele sprzętowe biją rekordy sprzedaży

Spadki na rynku kryptowalut (i nie tylko) są silnie skorelowane ze zmniejszającym się zainteresowaniem samego zainteresowania użytkowników. Wraz ze spadającymi cenami, maleją obroty giełd, firm oferujących płatności w kryptowalutach, czy chociażby odwiedziny branżowych portali. Jak się jednak okazuj.. Czytaj
Ledger i Trezor nie boją się bessy na rynku kryptowalut - portfele sprzętowe biją rekordy sprzedaży

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama