Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Świąteczne wyciszenie na rynkach - możemy liczyć na Bitcoina (BTC)?

|
selectedselectedselected
Świąteczne wyciszenie na rynkach - możemy liczyć na Bitcoina (BTC)? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W Wielki Piątek rynki akcji w Europie, USA i części krajów Azji i Oceanii będą zamknięte. Wczorajsza sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów (S&P 500 +0,36 proc., DJIA +0,01 proc., Nasdaq Composite +0,76 proc.). Podobnie było dziś na większości czynnych rynków akcji w Azji i Oceanii: największy wzrost - +1,28 proc. - zanotował koreański Kospi.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych, która wczoraj spadła do najniższego poziomu od września ub.r., wróciła powyżej poziomu 3,3 proc. Rentowność 10-latek polskiego rządu pozostawała powyżej poziomu 6 proc.

Cena kontraktów na gaz ziemny na NYMEX-ie spadła wczoraj o prawie 7 proc. osiągając swe nowe cykliczne minimum i najniższy poziom od września 2020 roku. Ceny kontraktów na ropę naftową po ostatnim wzroście utrzymywały się w okolicach poziomów swoich szczytów z okresu grudzień 2022-marzec 2023. Cena kontraktów na kakao na ICE osiągnęła wczoraj nowy najwyższy poziom od 2016 roku. Poziom swego szczytu z 2016 roku atakował wczoraj kurs kontraktów na cukier notowanych na ICE.

Zmiany kursów głównych walut były dziś rano kosmetyczne (EUR/USD 0,00 proc., USD/JPY +0,1 proc.).

Minimalnie umacniał się dziś rano polski złoty (EUR/PLN -0,09 proc., USD/PLN -0,09 proc. ok. godz. 9:25).

Reklama

Kurs BTC/USD od trzech tygodni tkwi w okolicach poziomu 28000 pkt. (dziś ok. godz. 9:10 -0,14 proc.).

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Wojciech Białek

Wojciech Białek

analizuje rynki finansowe już od 1995 roku, gdy rozpoczął pracę w biurach maklerskich DM Magnus i RDM Polonia w Krakowie. W latach 1999-2008 pracował jako zarządzający, a następnie główny analityk w SEB TFI. W latach 2009-2019 roku był głównym analitykiem CDM Pekao. Od 2008 roku autor poświęconego koniunkturze na rynkach finansowych i w gospodarce bloga K(NO)W FUTURE.

 

Autora możesz obserwować na TWITTER


Reklama
Reklama