Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Stellar (XLM) wkracza do top 5, wyprzedzając EOS w kapitalizacji

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W weekend doszło do istotnego przetasowania na szczycie rankingu kapitalizacji projektów kryptowalutowych - do pierwszej piątki wkroczył Stellar Lumens (XLM), którego rynkowa wycena przekroczyła 5 mld dolarów, spychając tym samym na szóste miejsce projekt EOS.

 

Projekt Stellar notuje ponad dwudziestoprocentowy wzrost wartości od ostatniego miesiąca, będąc obecnie notowanym po ponad 0,26 dolarów przy kapitalizacji przekraczającej 5 mld USD.

 

Reklama

Wzrosty spowodowane są nagromadzeniem wydarzeń pozytywnych dla projektu, z których najistotniejszym jest ogłoszenie przez blockchain.com dodania wsparcia dla XLM w swoim portfelu kryptowalutowym oraz zorganizowanie „największego airdropu w historii”, w ramach którego ponad 30 mln użytkowników portfeli otrzyma łącznie 125 mln jednostek Stellar Lumens.

XLM został wybrany m.in. ze względu na swoja wysoką skalowalność oraz bardzo niskie koszty transakcyjne.

Nie jest to pierwszy airdrop kryptowaluty Stellar Lumens - fundacja Stellar znana jest z podobnych inicjatyw. W marcu 2017 r. ogłoszono akcję darmowej dystrybucji 16 mld tokenów XLM posiadaczom bitcoina (BTC)

 

Jako kolejną przyczynę wzrostów można uznać również przyszłe rozpoczęcie notowań na największej amerykańskiej giełdzie kryptowalut Coinbase. Mimo, że precyzyjny termin debiutu XLM na Coinbase nie jest znany, wielu inwestorów zdecydowało się na akumulację Stellar Lumens, aby zdyskontować tzw. „efekt Coinbase” (dynamiczne wzrosty po wejściu na platformę), tym samym napędzając ruch popytowy.

Reklama

 

FXMAG kryptowaluty stellar (xlm) wkracza do top 5, wyprzedzając eos w kapitalizacji stellar lumens eos bitcoin airdrop 1FXMAG kryptowaluty stellar (xlm) wkracza do top 5, wyprzedzając eos w kapitalizacji stellar lumens eos bitcoin airdrop 1

 

Dobra passa projektu Stellar skorelowała się także z ostatnimi problemami wizerunkowymi platformy EOS. Wiele kontrowersji wzbudził ostatnio incydent z cofaniem zatwierdzonych transakcji w sieci przez tzw. Arbitra, co nie jest zgodne z ideą zdecentralizowanych ekosystemów. Dość szerokim echem odbiła się też opinia o samym projekcie EOS, wedle której nie jest on oparty na technologii blockchain, lecz jest jedynie rozproszoną bazą danych.

EOS jest obecnie notowany po 5,33 USD przy kapitalizacji przekraczającej 4,8 mld dolarów.

Reklama

 

Więcej o Stellar przeczytasz w artykule edukacyjnym:

Czytaj także: Stellar Lumens (XLM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Przyszły pogromca banków, konkurent dla Ethereum i Ripple Stellar (XLM) to rozbudowana, otwartoźródłowa (ang. open source), platforma oparta na publicznej i rozproszonej sieci blockchain z własna kryptowalutą o nazwie Stellar Lumens (lub po prostu: Lumen). Misją Stellar jest umożliwienie budowani.. Czytaj
Stellar Lumens (XLM) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama