Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Płatności Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) coraz tańsze. Przed kryptowalutami kolejne spadki?

|
selectedselectedselected
Płatności Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) coraz tańsze. Przed kryptowalutami kolejne spadki? | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Przeciętna wysokość prowizji za płatność bitcoinem spadła niedawno poniżej 1 dolara pierwszy raz od lat. Prowizje są potrzebne, by umożliwić działanie pośrednikom w sieci krypto, ale szkodzą one adopcji rozwiązań płatniczych, dotykając zwłaszcza drobnych płatności.

Ponieważ sieć jest droga w utrzymaniu ze względu na swoją energochłonność, prowizje potrafiły wielokrotnie wystrzelić w górę np. prowizje Ethereum podczas szału NFT. Jest to tym bardziej dotkliwe dla transferów małych kwot. Dlatego tak ważne są nowe rozwiązania technologiczne.

Tu pojawia się Merge ethereum i rozwiązania dla bitcoina (nakładki Lightning Network i Taproot), które już rewolucjonizują świat płatności krypto. Pozwalają na zwiększenie tempa rozliczeń, obniżenia ich energochłonności i kosztów. Obecny poziom przeciętnej prowizji dla płatności BTC spadł poniżej 0,825 dolarów — najniżej od 13 czerwca 2020 r., ETH poniżej 0,64 dolarów, a prawdopodobnie będzie nawet taniej.

Ich spadek to nie tylko powód ciągle poprawiającej się technologii, ale też ostatniego krachu tokenów, NFT i wzrost łatwości wydobycia w długim terminie. Obecne ceny energii i kryptowalut mogą powodować jednak krótkoterminowo spadek aktywności górników. Wielu z nich już zawiesiło działalność lub pożegnało się ze światem krypto. Widać to zwłaszcza przez masową sprzedaż koparek i używanego sprzętu komputerowego (zwłaszcza kart graficznych).

 

Reklama

 

ETH, BTC i większość tokenów zdawała się kontynuować spadki. Ceny ETH i BTC znajdują się poniżej kanału cenowego i przez brak powrotu powyżej jego dolnej linii, prawdopodobnie możemy mówić już o odwróceniu krótkoterminowego trendu. ETH opiera się na razie na 50-dniowej średniej kroczącej, a BTC już ją przekroczył. Ponadto wskaźniki techniczne (RSI, MACD i ADX) też nie wskazują na odwrócenie krótkoterminowego trendu.

Spadki na głównych indeksach giełd, jastrzębie zapowiedzi FED i kolejne pesymistyczne dane z gospodarki wydają się wywierać dużą presję na krypto.

 

 

Reklama


Rafał Tworkowski, Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Powyższa publikacja handlowa nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82,59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Cinkciarz.pl null

Cinkciarz.pl

Portale finansowe Cinkciarz.pl i Conotoxia.com udostępniają usługi wielowalutowe, w tym: wymianę walut, przekazy pieniężne, płatności, karty wielowalutowe, pożyczki w wielu walutach oraz usługi inwestycyjne (Invest.Cinkciarz.pl). Dostawcami usług dla biznesowych oraz indywidualnych użytkowników portali są spółki należące do grupy Conotoxia Holding. Ich biura znajdują się w Zielonej Górze, Warszawie, Chicago i Limassol.


Reklama
Reklama