Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Pierwsza piątka kryptonowości 2022 roku i prognoza na przyszły rok

|
selectedselectedselected
Pierwsza piątka kryptonowości 2022 roku i prognoza na przyszły rok | FXMAG INWESTOR
Materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Tokeny za seks, bankructwa, opiewające na miliardy dolarów i Gandalf w NFT. Najważniejsze kryptonowości 2022 r.

Koniec roku to czas, kiedy robi się podsumowania i przygotowuje prognozy. W tym materiale międzynarodowa firma produktowo-technologiczna SOFTSWISS zebrała najbardziej barwne i istotne nowości 2022 roku ze świata kryptowalut. Specjaliści SOFTSWISS są prawdziwymi ekspertami w tym temacie, to oni, jako pierwsi na świecie opracowali rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w sferze rozrywek online. Obecnie dla klientów dostępnych jest ponad 3000 gier, zoptymalizowanych dla ponad 20 popularnych kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash, Tether i innych). Koniecznie przeczytaj do końca, żeby się dowiedzieć, co dla rynku kryptowalut szykuje 2023 rok!

 

Przekręt roku. Do tej kategorii zaliczono krach największej platformy landingowej Celsius Network, jednej z najbardziej obiecujących kryptowalut Terra, funduszu hedgingowego Three Arrows Capital . I jeszcze wisienka na torcie - błyskawiczne bankructwo drugiej pod względem wielkości giełdy kryptowalut - FTX.

Zakrojonych na tak szeroką skalę i do tego stopnia owianych mgłą tajemnicy historii przemysł kryptowalut jeszcze nie widział. Straty są szacowane na setki miliardów dolarów, z którymi rozpłynęło się w powietrzu kierownictwo tych firm.

Reklama

Póki co nie jest jasne, dlaczego dokładnie upadły te kolosy. Ponieważ procesy sądowe jeszcze się toczą, nie będziemy wybiegać w przyszłość. Skutki już boleśnie uderzyły w wartość bitcoina i podkopały zaufanie do scentralizowanych serwisów. A tym, do czego może to naszym zdaniem doprowadzić w 2023 r., przeczytacie na końcu tego artykułu.

 

Klapa roku. Do tej kategorii zaliczyliśmy dwa przypadki, i oba z nich są związane z Metawszechświatem. Pierwszym z nich są ogromne straty firmy Meta Marka Zuckerberga, związane z opracowaniem własnego meta-uniwersum. Na początku roku firma była pełna nadziei i budowała ambitne plany biznesowe na tym kierunku. Ale na przestrzeni 2022 roku stało się jasne, że coś poszło nie tak. Przykładowo, tego oto raczej nie można uznać za grafikę najwyższej klasy. Chyba że jako temat do memów.

Pierwsza piątka kryptonowości 2022 roku i prognoza na przyszły rok - 1Pierwsza piątka kryptonowości 2022 roku i prognoza na przyszły rok - 1

Obraz wzięty z: https://www.the-sun.com/tech/6051625/mark-zuckerberg-reacts-to-backlash-metaverse-selfie/

 

Reklama

Październikowy raport potwierdził, że projekt jest w opłakanym stanie. Do końca roku straty wyniosły 3,7 mld dolarów. A od początku 2022 roku deficyt firmy osiągnął 9,4 mld dolarów.

Drugi przypadek - klapa koncertu Komisji Europejskiej w Metawszechświecie. W połowie października Departament Spraw Międzynarodowych Komisji Europejskiej przedstawił na Twitterze projekt cyfrowej platformy Global Gateway. Kosztował on 400 tysięcy dolarów, i miał za zadanie pozyskanie nowej publiczności w wieku od 18 do 35 lat. 29 listopada w Metawszechświecie odbyła się gala, na którą przyszło zaledwie sześć osób.

Zdaje się, że niektóre firmy pośpieszyły się z wprowadzeniem na rynek modnych produktów. Co więcej, nie upewnili się co do ich jakości i nie opracowali strategii marketingowej.

Biznesowa idea roku. Przejście marek komercyjnych do web3.

Mowa tu nie tylko o firmach, ale także i o superpopularnych influencerach. Przykładowo, firma jubilerska Tiffany wyemitowała, а potem momentalnie wyprzedała wisiorki NTF. Playboy stworzył willę uciech w grze-meta-uniwersum Sandbox. Cristiano Ronaldo wprowadził na rynek limitowaną kolekcję NTF. Do tej firmy dołączył nawet ,,Władca pierścieni” .

Przemysłowi web3 są potrzebne są autorytety z rzeszą fanów, którzy bezrefleksyjnie wierzą swoim idolom. Branża jest świeża, trudno jest tworzyć takich bohaterów od zera. W sukurs przychodzi świat offline z gotowymi rozwiązaniami. Przy czym jest to zyskowne dla wszystkich. Fani otrzymują na dożywotnią własność kawałeczek NFT idola. Marka i pośrednik dostają z tego procent. Niesamowity pomysł z wynikiem win-win.

Reklama

 

Start-up roku. Projekt “SEXN” zaoferował tokeny za uprawianie seksu.

Aplikacja pojawiła się na fali wiosennego zainteresowania technikami move-to-earn. Aby wejść do gry, klient musi kupić postać NFT. Jej cena jest zależna od poziomu. Przed intymnym zbliżeniem użytkownik włącza licznik seksu na telefonie, a jego wysiłki są oceniane przez czujniki biometryczne w smartwatchu, bransoletce fitness lub w telefonie. W nagrodę otrzymuje się Sex-Orgasm-Token. Przewidziano cztery tryby - klasyczny, masturbację, sadyzm/masochizm oraz tryb extra do seks-maratonów.

Na początku maja projekt przeprowadził przedsprzedaż tokenów SST, a 1 czerwca - Sex-Orgasm-Token. Na tym, jak widać, się skończyło. Projekt zniszczyła nagła recesja. Od 3 lipca SEXN przestał dawać znaki życia. Tak wygląda jego ostatni tweet.

Pierwsza piątka kryptonowości 2022 roku i prognoza na przyszły rok - 2Pierwsza piątka kryptonowości 2022 roku i prognoza na przyszły rok - 2

SST są jeszcze sprzedawane na giełdach, ale już po śmiesznej ceniе. А aplikacja zniknęła ze sklepów internetowych.

Reklama

Bogate czasy rodzą fantastyczne projekty w web3. Jest to sfera, w której wszystko jest ograniczone jedynie smykałką twórców i grubością ich portfela. Niestety, przeżyją tylko najsilniejsi. Ale jesteśmy pewni, że podczas kolejnego Bull runu będziemy jeszcze mieli się czemu dziwić.

 

Fart roku. Mieszkanka Melbourne zamiast przelewu na 100 dolarów omyłkowo otrzymała od Crypto.com przelew na 10,5 mln.

Za otrzymane pieniądze kobieta zdążyła kupić sobie willę z siłownią i salą kinową za 1,35 mln dolarów, a swojej córce kupiła mieszkanie za 430 tysięcy. Pozostałą sumę przedsiębiorcza klientka powpłacała na różne konta.

Co prawda, niedobór został wykryty po siedmiu miesiącach podczas planowego audytu giełdy. Giełda kryptowalutowa zwróciła się do sądu z żądaniem zwrotu środków. Po kilku miesiącach przesłuchań sąd nakazał Australijce sprzedać willę i oddać giełdzie 1,35 mln dolarów.

Najwyraźniej giełda radzi sobie świetnie, skoro pracownicy nie zauważyli zniknięcia dziesięciu milionów. Albo przypomina to przyczyny krachu FTX: brak przejrzystego systemu księgowego i mechanizmów regulacyjnych. Tym razem te wady zadziałały na korzyść klientów. A dokładniej, jednej klientki.

Reklama


Jak widać, rok był intensywny. Kryptoprojekty zaczęły aktywnie wchodzić do naszego życia, nawet do jego najbardziej intymnej części. I w dalszym ciągu kontakt z kryptowalutą jest związany z ryzykiem.

Co nas czeka w 2023 roku? Oto nasze prognozy:

  • wzrośnie zainteresowanie serwisami zdecentralizowanymi, szczególnie DEX;
  • państwa wprowadzą surowe przepisy, regulujące rynek kryptowalut;
  • więcej marek luksusowych oraz celebrytów będzie wykorzystywać NFT;
  • w dalszym ciągu będą się rozwijać gry blockchain. Pomimo upadku rynku,

osiągają one dobre wskaźniki dochodowe, a podaż inwestorów w dalszym ciągu przewyższa popyt twórców projektów.

Materiały zostały przygotowane przez międzynarodową firmę produktowo-technologiczną

 

SOFTSWISS - jednego ze światowych twórców oprogramowania dla iGaming i pioniera w tworzeniu unikalnych i bezpiecznych rozwiązań do pracy z kryptowalutami w sferze rozrywek online. Oficjalne przedstawicielstwa firmy działają w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi.

Reklama

W tym roku firma SOFTSWISS otrzymała nagrodę SIGMA Europe w kategorii ,,Miejsce pracy roku” i nagrodę SIGMA CIS w kategorii ,,Best Affiliate Tracking Software”. A w 2021 r. została wyróżniona nagrodami w kategoriach ,,Najlepsza firma roku w dziedzinie obsługi klienta” na International Gaming Awards (IGA) i ,,Najlepsza obsługa klienta roku” na Starlet Awards. Pracownicy SOFTSWISS byli zwycięzcami w kategoriach ,,Liderstwo”, ,,Produkty i innowacje” i ,,Pracownik roku”.

W Nowym Roku SOFTSWISS życzy wam samych dobrych wiadomości!

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


SOFTSWISS

SOFTSWISS

Międzynarodowa firma produktowo-technologiczna, będącą jednym ze światowych twórców oprogramowania iGaming, a także pionierem w tworzeniu unikalnych i bezpiecznych rozwiązań do pracy z kryptowalutami w rozrywce online. Na całym świecie SOFTSWISS zatrudnia ponad 2000 pracowników, a specjaliści pracują zdalnie w 26 krajach. Oficjalne przedstawicielstwa (5 biur) firmy są otwarte w Polsce, na Malcie i w Gruzji. W 2024 r. firma otrzymała certyfikat Great Place to Work®. W 2023 roku zespół SOFTSWISS otrzymał 11 różnych nagród iGaming, w tym Crypto Company of the Year, Platform Provider of the Year, Customer Service Support of the Year.


Reklama
Reklama