Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Nowy token na rynku stablecoinów – PayPal zaczyna przygodę z kryptowalutami. Czy warto zainteresować się taką inwestycją?

|
selectedselectedselected
Nowy token na rynku stablecoinów – PayPal zaczyna przygodę z kryptowalutami. Czy warto zainteresować się taką inwestycją? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Firma PayPal wprowadza do swojej oferty stabilny token kryptowalutowy. Staje się tym samym pierwszym dużym instytucjonalnym podmiotem, który rozszerza na taką skalę płatności kryptowalutowe. Decyduje się na to mimo zaostrzenia  w ostatnim czasie kontroli nad aktywami cyfrowymi przez amerykańskich regulatorów. Firma ogłosiła uruchomienie stablecoina o nazwie PayPal USD (PYUSD), który będzie powiązany z dolarem amerykańskim. W związku z tym spójrzmy dokładniej, co wiemy o nowej kryptowalucie. Zastanówmy się też, jaki może ona mieć mieć wpływ na cały rynek krypto oraz na akcje samego PayPala.

 

 

PayPal USD i rynek stablecoinów

Stablecoin PayPal USD (PYUSD) jest oferowany za pośrednictwem Paxos, dostawcy usług związanych z kryptowalutami i technologią blockchain. Paxos ma doświadczenie w podobnych usługach, oferując już inne stablecoiny, takie jak Binance USD (BUSD) i Pax Dollar (USDP). Współpracuje także z Mastercard przy pośrednictwie w zakupie kryptowalut.

Reklama

Niestety, Binance BUSD doświadczył problemów regulacyjnych, które ograniczyły jego zasięg. Paxos zakończył także partnerstwo z Binance, co wpłynęło negatywnie na kapitalizację tego stablecoina.

PYUSD działa na sieci Ethereum i korzysta z technologii smart kontraktu. Jest zgodny ze standardem ERC20, umożliwiając podstawowe operacje, takie jak przesyłanie i sprawdzanie stanu konta. Kontrola podaży PYUSD oparta jest na rezerwach dolara amerykańskiego przechowywanych przez Paxos Trust Company, a jednoznaczny adres „supplyController" pozwala na emisję i unieważnienie tokenów w oparciu o rzeczywisty ruch gotówki.

Sam rynek stablecoinów od 2 lat zdaje się zamierać, a w każdym razie jego całkowita wartość nieprzerwanie spada o 14,6 proc. w relacji rok do roku. Wprowadzenie PayPal USD może nie mieć na to znacznego wpływu, ponieważ w przypadku konwersji na PYUSD wszystkich kryptowalut, które mają klienci PayPal, kapitalizacja rynku stablecoinów wzrosłaby zaledwie o 0,7 proc.

 

Nowy token na rynku stablecoinów – PayPal zaczyna przygodę z kryptowalutami. Czy warto się zainteresować taką inwestycją? - 1Nowy token na rynku stablecoinów – PayPal zaczyna przygodę z kryptowalutami. Czy warto się zainteresować taką inwestycją? - 1

Źródło: https://www.theblock.co/data/decentralized-finance/stablecoins

Reklama

 

Stablecoiny mają szczególne znaczenie dla całego rynku kryptowalut, ponieważ odzwierciedlają one ilość pieniądza na tym rynku. Jeśli liczba stablecoinów maleje, możemy obserwować spadek dostępnych środków w obiegu, co ma negatywny wpływ na m.in. potencjał do wzrostów bitcoina. Zmiana tej tendencji może być silnym wskaźnikiem do rozpoczęcia nowej hossy.

 

Nowy token na rynku stablecoinów – PayPal zaczyna przygodę z kryptowalutami. Czy warto się zainteresować taką inwestycją? - 2Nowy token na rynku stablecoinów – PayPal zaczyna przygodę z kryptowalutami. Czy warto się zainteresować taką inwestycją? - 2

Źródło: Conotoxia MT5, BTCUSD, Daily

 

Czy PayPal Holdings jest obecnie dobrą inwestycją?

Reklama

PayPal to globalna firma zajmująca się płatnościami online. Umożliwia przesyłanie pieniędzy (przekazy międzynarodowe), płacenie za zakupy w sklepach internetowych, opłacanie rachunków czy otrzymywanie płatności za usługi czy produkty.

Aktualnie akcje spółki znajdują się na najniższym poziomie od 6 lat. Sytuacja finansowa spółki jest silnie uzależniona od popytu klientów indywidualnych, co sprawia, że jest podatna na cykle gospodarcze. Mimo relatywnie niskiej wyceny akcji przychody spółki rosną stale o 17 proc. średniorocznie. Jednak marża zysku netto PayPal (14 proc.) jest znacznie niższa niż u jednego z głównych konkurentów – Mastercard (43 proc.). Rentowność kapitałów własnych PayPala wynosi 20 proc., podczas gdy u Mastercard jest to aż 172 proc. Kluczowe znaczenie ma jednak przyszły wskaźnik C/Z (czyli cena do przyszłego zysku). Obecnie wydaje się on atrakcyjny, biorąc pod uwagę potencjał rozwoju usług kryptowalutowych związanych z własnym stablecoinem oraz całkowity brak zadłużenia. Przyszły C/Z dla PayPal wynosi 11,4, a dla Mastercard 27,3 co może oznaczać, że PayPal w najbliższych miesiącach prawdopodobnie rozpocznie nową tendencję wzrostową.

 

Nowy token na rynku stablecoinów – PayPal zaczyna przygodę z kryptowalutami. Czy warto się zainteresować taką inwestycją? - 3Nowy token na rynku stablecoinów – PayPal zaczyna przygodę z kryptowalutami. Czy warto się zainteresować taką inwestycją? - 3

Źródło: Conotoxia MT5, PayPal, Daily

 

Reklama

Grzegorz Dróżdż, CAI MPW, Analityk Rynków Finansowych Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Nota prawna Conotoxia Ltd.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Cinkciarz.pl null

Cinkciarz.pl

Portale finansowe Cinkciarz.pl i Conotoxia.com udostępniają usługi wielowalutowe, w tym: wymianę walut, przekazy pieniężne, płatności, karty wielowalutowe, pożyczki w wielu walutach oraz usługi inwestycyjne (Invest.Cinkciarz.pl). Dostawcami usług dla biznesowych oraz indywidualnych użytkowników portali są spółki należące do grupy Conotoxia Holding. Ich biura znajdują się w Zielonej Górze, Warszawie, Chicago i Limassol.


Reklama
Reklama