Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz: 8-15 czerwca (Waves, BitTorrent, NULS)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę.Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i tokenów. 

 

Celer Network (CELR) - 8 lipca (128. miejsce w CoinMarketCap)

Platforma Celer Network uruchamia publiczną wersję swojej własnej, niezależnej sieci blockchain (mainnet). Dotychczas tokeny CELR funkcjonowały w sieci Ethereum w ramach smart kontraktu ERC20. Jest to istotne wydarzenie dla projektu.

Celer Network to platforma oparta na trójwarstwowej strukturze, służąca do tworzenia wysokoskalowalnych zdecentralizowanych aplikacji. Pozwala ona na dokonywanie transakcji i tworzenie aplikacji off-chain z wykorzystaniem tzw. State Channels (podobnych w działaniu do Lightning Network), co umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej skalowalności i zapobiega zatorom w samej sieci blockchain.

Dostępność CELR na giełdach: Binance (niecałe 80% obrotu), BitMax (ponad 10% obrotu), Hotbit (ok. 5% obrotu)

Reklama

 

NULS - 8 lipca (97. miejsce w CMC)

Projekt NULS w poniedziałek 8 lipca udostępni swój czołowy produkt, jakim jest ChainBox, pozwalający developerom na intuicyjne i szybkie stworzenie własnej sieci blockchain w obrębie ekosystemu NULS. Wraz z udostępnieniem ChainBox, platforma NULS wejdzie w fazę 2.0 beta. Jest to istotne wydarzenie dla projektu.

NULS to platforma blockchain do zastosowań biznesowych, służąca do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji i smart kontraktów. Pozwala na tworzenie własnych, niezależnych łańcuchów blockchain w obrębie ekosystemu platformy (NULS Chain Factory), również osobom bez zaawansowanej wiedzy programistycznej.

Dostępność NULS na giełdach: QBTC (ponad 30% obrotu), ChaoEX (ponad 25% obrotu), Huobi (ok. 20% obrotu), Binance (mniej niż 20% obrotu).

 

BitTorrent (BTT) - 8 lipca (36. miejsce w CMC)

Projekt BitTorrent w poniedziałek 8 lipca uruchomi publiczną wersję aplikacji BitTorrent Speed, integrującej sieć blockchain TRON (TRX) z siecią wymiany plików. BitTorrent Speed pozwoli użytkownikom sieci na otrzymywanie wynagrodzenia w tokenach BTT za regularne udostępnianie plików w sieci BitTorrent. Wprowadza to pierwsze elementy ekonomii tokenów do najpopularniejszej sieci wymiany plików p2p. Jest to istotne wydarzenie dla projektu.

Reklama

BitTorrent (BTT) to token użytkowy sieci wymiany plików p2p o tej samej nazwie. Token oparty jest na blockchainie platformy TRON. BTT zebrał podczas wyjątkowo udanego ICO ponad 7 mln dolarów w 15 minut. Token docelowo będzie służył do nagradzania aktywności użytkowników sieci, a także pozwalał na wykupienie na specjalnych aukcjach priorytetowego dostępu do plików.

Docelowo platforma wymiany plików BitTorrent ma całkowicie zintegrować się z blockchainem ekosystemu TRON, czego pierwszym etapem jest właśnie uruchomienie BitTorrent Speed.

Dostępność BTT na giełdach: Binance (ponad 30% obrotu), DigiFinex (ok. 25%), Huobi (niecałe 8%).

URL Artykułu

 

Solve Care (SOLVE) - 9 lipca (76. miejsce w CMC)

Projekt SOLVE zapowiedział na wtorek 9 lipca publikację ważnej informacji na temat rozwoju platformy, określonej jako „doskonała”.

Reklama

Solve Care to projekt platformy zarządzania danymi dla zastosowań służby zdrowia w oparciu o technologię blockchain. Przystosowana jest do użytku zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy oraz szpitali. Projekt posiada własną aplikację mobilną zintegrowaną z portfelem. Tokeny użytkowe SOLVE oparte są na smart kontrakcie ERC20 (Ethereum).

Dostępność SOLVE na giełdach: Upbit (ponad 90% obrotu), Bittrex (ok. 9% obrotu).

 

Ankr Network (ANKR) - 10 lipca (221. miejsce w CMC)

Platforma Ankr Network uruchomi w środę publiczną wersję swojej autonomicznej sieci blockchain. Aktualnie tokeny ANKR funkcjonują w sieci Ethereum (ERC20).

Ankr Network to zdecentralizowana platforma do współdzielenia i dzierżawienia mocy obliczeniowej, pozwalająca na dokonywanie skomplikowanych obliczeń w ramach chmury. Platforma ma podobne założenia do polskiego projektu Golem (GLM)

Dostępność ANKR na giełdach: BitMax (ponad 60% obrotu), Upbit (ok. 25% obrotu), Bithumb (ponad 7% obrotu), Bittrex (ok. 4% obrotu).

Reklama

 

Waves Platform (WAVES) - 10 lipca (42. miejsce w CMC)

Platforma Waves udostępni możliwość uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji w publicznej sieci Waves. Jest to istotne wydarzenie dla projektu.

Waves (WAVES) to zdecentralizowana platforma blockchain, posiadająca własną kryptowalutę WAVES. Platforma służy do przeprowadzania kampanii crowdfundignowych i intuicyjnego oraz przystępnego tworzenia cyfrowych tokenów. Waves jest siecią Proof of Stake, zapewniającą wysoką skalowalność, szybkie transakcje (potwierdzenie do minuty) oraz niskie opłaty transakcyjne.

Dostępność WAVES na giełdach: Binance (ok. 35% obrotu), Tidex (ponad 22% obrotu), Waves DEX (niecałe 5% obrotu).

 

Vexanium (VEX) - 11 lipca (426. miejsce w CMC)

W czwartek 11 lipca projekt udostępni możliwość uruchamiania smart kontraktów w sieci blockchain Vexanium. Wydarzenie zostanie poprzedzone demonstracją działania smart kontraktów w poniedziałek 8 lipca. 11 lipca ma zostać udostępniona również mobilna wersja portfela VEX.

Reklama

Aktualnie tokeny VEX funkcjonują w obrębie sieci blockchain Achain (ACT).

Dostępność VEX na giełdach: IDAX (ponad 45% obrotu), BTC-Alpha (ok. 20% obrotu), Indodax (poniżej 20% obrotu).

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Harmony (ONE): -21,36% (-22,71% do BTC)
  • Peculium (PCL): -19,81% (-23,08% do BTC)
  • Stratis (STRAT): -3,24% (-4,81% do BTC)
  • DragonChain (DRGN): -3,49% (-4,93% do BTC)
  • SysCoin (SYS): -11,22% (-12,34% do BTC)
  • Equal (EQL): -3,33% (-5,15% do BTC)
  • ByteCoin (BCN): - 0,13% (-1,58% do BTC)
  • Cosmo Chain (COSM): -9,53% (-10,6% do BTC)

URL Artykułu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama