Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz: 6-12 maja (Aeternity, Nebulas, Loopring)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i cyfrowych tokenów.

 

IoTeX (IOTX) - 6 maja (132. miejsce w CoinMarketCap)

W poniedziałek 6 maja projekt IoTeX planuje zwiększenie liczby delegatów zatwierdzających transakcje w swojej autonomicznej sieci z 12 do 18. Sieć blockchain projektu w wersji Alpha została opublikowana 22 kwietnia i dotychczas powstało w niej ponad 80 tys. bloków transakcyjnych. Sieć w wersji gotowej do użytku ma być opublikowana do końca 2019 r., co powinno zainteresować osoby z dłuższym horyzontem inwestycyjnym. Wtedy tez dojdzie do migracji tokenów IOTX (ang. token swap) na autonomiczną sieć. aktualnie tokeny funkcjonują w oparciu o smart kontrakt ERC20 w sieci Ethereum.

IOTX to zdecentralizowana platforma blockchain o wysokiej skalowalności, przystosowanej do zastosowań internetu rzeczy (IoT). Celem IoTeX jest stworzenie szybkiej i mającej wysoka przepustowość sieci, w której transakcje będą mogły być maksymalnie zautomatyzowane, do zastosowań urządzeń, które zostaną do niej podpięte. Projekt rozwija sieć w oparciu o podpisy pierścieniowe i tzw. lekkie adresy niewidzialne, co ma zapewnić wysoką prywatność transakcji. Nie należy mylić jej i łączyć z projektem IOTA.

Reklama

Dostępność IOTX na giełdach: Binance (ponad 75% obrotu), Bittrex (5% obrotu), KuCoin (5% obrotu).

 

Nebulas (NAS) - 6 maja (110. miejsce w CMC)

W poniedziałek 6 maja dojdzie do airdropu tokenu NAT (Nebulas Autonomous Token) dla posiadaczy tokenów Nebulas i NR (Nebulas Rank), którzy zarejestrują swoje adresy. NAT będzie pełnić funkcję tokenu użytkowego dla sieci Nebulas, pozwalającego na głosowanie.

15 kwietnia doszło do opublikowania protokołu Nebulas NOVA w wersji 1.0, która jest kluczowym elementem ekosystemu sieci mającego w swoim założeniu prowadzić do ciągłego, autonomicznego rozwoju.

Nebulas to rozbudowany projekt autonomicznego metanetu, czyli sieci blockchain dającej możliwość interakcji i wyszukiwania zdecentralizowanych aplikacji m.in. w innych blockchainach.

Reklama

Dostępność NAS na giełdach: OKEx (niecałe 65% obrotu), Binance (ponad 10% obrotu), Huobi (ponad 13% obrotu).

 

Aeternity (AE) - 7 maja (50. miejsce w CMC)

Autonomiczna sieć blockchain Aeternity (ang. mainnet) o nazwie Minerva została aktywowana na początku marca tego roku. We wtorek 7 maja kończy się druga faza migracji tokenów AE na własna sieć z sieci Ethereum (tokeny ERC20). Jednocześnie 7 maja rusza również możliwość głosowania, która pozwoli posiadaczom AE na decydowanie jaka część nagrody za kopanie będzie przeznaczona na rozwój platformy Aeternity i na co zostanie przeznaczona.

Aeternity (AE) jest wielofunkcyjną platformą blockchain służącą do tworzenia wysoko skalowalnych smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Początkowo tokeny AE oparte były na smart kontrakcie ERC20 w sieci Ethereum, obecnie jednak projekt funkcjonuje w autonomicznej sieci. Smart kontrakty w Aeternity, nazywane Aepp, mają zawdzięczać swoją skalowalność pobieraniu danych spoza sieci, zamiast umieszczania ich na blockchainie, jak dzieje się to m.in. w Ethereum. Sieć Aeternity posiada hybrydowy algorytm konsensusu Proof of Work/Proof of Stake.

Reklama

Dostępność AE na giełdach: OKEx (ponad 20% obrotu), Gate.io (ok. 13% obrotu), DragonEX (ok. 6% obrotu), Binance (ok. 3% obrotu).

Więcej informacji na temat platformy Aeternity znajdziesz w artykule edukacyjnym:

URL Artykułu

 

Loopring (LRC) - 8 maja (102. miejsce w CMC)

W środę 8 maja projekt Loopring przeprowadzi aktualizację swojego smart kontraktu - posiadacze tokenów AE nie muszą podejmować żadnych działań, zaś dalej będą umieszczone w smart kontrakcie ERC20.

Reklama

Projekt Loopring dostarcza oprogramowanie do tworzenia zdecentralizowanych giełd kryptowalut, szczególnie dla tokenów Ethereum.

Dostępność LRC na giełdach: CoinMex (ponad 85% obrotu), OKEx (ok. 8% obrotu), Binance (ok. 3% obrotu).

 

Pundi X (NPXS) - 11 maja (47. miejsce w CMC)

W sobotę 11 maja projekt Pundi X przeprowadzi proces niszczenia tokenów NPXS (znajdujących się w sieci Ethereum - ERC20) oraz NPXSXEM (znajdujących się w sieci NEM). Z obiegu rynkowego usuniętych zostanie 6 952 786 956.99 tokenów NPXSXEM oraz 7 592 770 954.46 tokenów NPXS, co łącznie zmniejszy podaż tokenów użytkowych o ok. 14,5 mln. Palenie tokenów związane jest z wymianą (ang. token swap) na tokeny f(x) Coin, które będą tokenami użytkowymi zdecentralizowanej platformy Function X (wymiana tokenów jest możliwa do 14 lipca).

Pundi X (NXPS) to projekt sieci płatniczej umożliwiającej pobieranie opłat w kryptowalutach dla sklepów stacjonarnych, pozwalający również na łatwy zakup bitcoina i najpopularniejszych altcoinów. W skład jego ekosystemu wchodzą stacjonarny terminal płatniczy XPOS (podobny z wyglądu do terminalu kart płatniczych), aplikacja mobilna z portfelem kryptowalut XWallet oraz karta płatnicza XPASS.

Reklama

Dostępność NPXS na giełdach: Binance (niemal 70% obrotu), Bkex (ok. 10% obrotu), Bittrex (ok. 1,5% obrotu).

URL Artykułu

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • Bitcoin SV (BSV): -1,08% (-9,76% do BTC)
  • Quantstamp (QSP): -11,78% (-19,53% do BTC)
  • Quarkchain (QKC): -25,6% (-32,21% do BTC)
  • Zilliqa (ZIL): -13,43% (-20,93% do BTC)
  • Phantasma (SOUL): -5,67% (-14,04% do BTC)
  • Waltonchain (WTC): -3,95% (-12,47% do BTC)

URL Artykułu

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama